jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۳۷۱۳۸   ۰۴ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۲

این روزها از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر نیت انتخاباتی شیخ نور به گوش می رسد.

در سکوت لواسان از شیخ نور چه خبر؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، شاید برخی از شخصیت‌های سیاسی کشورمان به ظاهر چندان تمایلی برای ورود مستقیم به معادلات سیاسی نداشته باشند، اما این به معنای کناره‌گیری آنان از پهنه سیاست نیست و کم‌و‌بیش خبرهایی از فعالیت‌های آنان شنیده می‌شود.

یکی از این سیاسیون علی اکبر ناطق نوری است که علی‌رغم آنکه سال‌ها از صحنه سیاست رسمی کشورمان دور است، اما هنگامه هر انتخاباتی نامش به میان می‌آید و با توجه به آنکه تنها چند ماه به آغاز انتخابات ریاست جمهوری 96 باقی مانده، شاید نام شیخ نور بیش از پیش به گوش می رسد.
از شیخ نور در سکوت لواسان چه خبر؟
اگر گذری به گذشته بزنیم، می‌بینیم که ناطق سال 76 با آنکه بر کرسی سبز ریاست مجلس پنجم تکیه زده بود، به فکر کاندیداتوری ریاست جمهوری افتاد و برای این منظور، فعالیت‌های خود را حتی ماه‌ها پیش از شکل‌گیری فضای انتخاباتی کلید زد. در آن زمان اغلب گمانه زنی‌ها حول پیروزی ناطق نوری می‌چرخید؛ اما در عین شگفتی رقابت را واگذار کرد و پس از آن اعلام نمود که دیگر هیچگاه در صحنه سیاسی کشور حاضر نخواهد شد و بدین ترتیب تاکنون به گفته خود پافشاری کرده است.
اما پس از گذشت 8 سال از عمر دوران اصلاحات، شیخ نور این بار به آیت الله هاشمی در انتخابات سال 84 اصرار کرد، اما هر چه کرد نتوانست. اینچنین بود که باری دیگر ناطق در فضای سیاسی کشور غایب شد. اما باز هم صحنه سیاسی را به کل ترک نکرد و در انتقاد از رئیس دولت‌های نهم و دهم شیوه خاص خود را داشت و اصرار که احمدی‌نژاد کشور را به سمت قهقرا هدایت کرده است. طبق معمول سال 92 نیز نام این سیاستمدار کارکشته بر سر زبان‌ها افتاد. در آن برهه به گفته خودش اصرار کردند تا کاندیدای ریاست جمهوری شود، اما تصمیم گرفت نیاید.
از شیخ نور در سکوت لواسان چه خبر؟
با همه این تفاسیر برخی میگویند بعید نیست که ناطق نوری این بار هم اندیشه‌ای برای انتخابات سال آینده در سر داشته باشد و شواهد گویای آن است که در سکوت لواسان خبرهایی است و رفت‌و‌آمدهایی می‌شود! که می‌توان پیش‌بینی کرد بزرگان بر سر چه موضوعاتی با یکدیگر صحبت می‌کنند؛ شاید حمایت دوباره از روحانی و شاید گزینه‌ای دیگر در راه پاستور است...

به هر صورت علی‌رغم آنکه ناطق بارها اعلام کرده برای فعالیت سیاسی عمری قائل است و پس از زوال این عمر دیگر حاضر نیست آن را (فعالیت سیاسی) برگزیند، واقعیت نشان داده که وی دنیای سیاست را به خوبی می‌شناسد و نیک بر اوضاع سیاسی واقف است. بایستی منتظر ماند و نقش آفرینی جدید وی در فضای سیاسی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 96 نگریست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
سیاست
۰
۰
پیراسته فر
-
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
"هیچ خبری"ازچه خبر؟نشد!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها