jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۴۸۰۴   ۳۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فرزان عاشورزاده: کیمیا علیزاده کار بزرگی انجام داد

تازه اول راه است، جبران می‌کنم

المپیک برای فرزان عاشورزاده خیلی زود تمام شد، زودتر از آنچه که سونامی ورزش ایران فکرش را بکند. با این حال فرزان خودش هم می‌دانست که چه کاری کرده و اشتباه تاکتیکی را در آخرین ثانیه‌ها خودش انجام داد. او روز بازی کیمیا علیزاده همراه کادر فنی تکواندو برای تشویق کیمیا آمده بود. دل در دلش نبود. چنان فریاد می‌زد و چنان تشویق می‌کرد که انگار خواهر خودش روی شیاپ‌چانگ دارد مبارزه می‌کند. فرزان البته هنوز هم بغض داشت و به دلیل اتفاقی که برای خودش افتاده، ناراحت بود.

هنوز هم خیلی از مردم ایران در شوک هستند؛ در شوک شکست فرزان عاشورزاده در المپیک.

خودم هم هنوز در شوک هستم. دیشب نخوابیدم. شرمنده مردم شدم.

واقعا چرا این اتفاق پیش آمد؟ خیلی‌ها روی مدال طلای سونامی ایران حساب باز کرده بودند.

خودم هم نمی‌دانم. آن یک ثانیه را تا آخر عمرم فراموش نمی‌کنم، اما چیزی که یاد گرفتم این است باید قدر ثانیه‌ها را دانست.

قبل از المپیک خیلی‌ها می‌گفتند که سبک مبارزه فرزان عاشورزاده را رقبا می‌دانند و او به مشکل می‌خورد. نظر خودت در این مورد چیست؟

قبول ندارم. هر تکواندوکاری سبک خاص خودش را دارد. المپیک میدان بزرگی است و همه برای مدال می‌آیند. راستش الان زیاد در شرایطی نیستم که مصاحبه کنم.

نظر شما درباره مدال‌آوری کیمیا علیزاده در المپیک چیست؟

خانم علیزاده یکی از بهترین تکواندوکاران ایران است. اگر این‌طور نبود، الان در المپیک حضور نداشت. او خوب مبارزه کرد و توانست مدال برنز را کسب کند. خانم علیزاده کار بزرگی انجام داد؛ کاری که تا پیش از این هیچ بانویی از ایران نتوانسته بود آن را انجام دهد. من به ایشان، به مردم ایران و به فدراسیون تبریک می‌گویم.

او را خیلی تشویق می‌کردید.

خب به هرحال ایرانی است، تکواندوکار است و هموطن من. باید هم تشویقش می‌کردم. هر ایرانی دیگری هم که بود، این کار را می‌کردم.

برنامه فرزان عاشورزاده برای بعد از المپیک چیست؟

فعلا می‌خواهم کمی استراحت کنم. مدت‌ها در اردو بوده‌ام، اما تازه اول راه است و آن‌قدر انگیزه‌های زیادی دارم تا بتوانم این ناکامی را جبران کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر