jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۳۳۹۸۱   ۲۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۲

اعضای شورای شهر اردبیل با اکثریت آرا برادر وزیر سابق راه شهرسازی دولت دهم را به عنوان شهردار جدید اردبیل انتخاب کردند.

برادر وزیر احمدی نژاد شهردار اردبیل شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، جلسه فوق العاده شورای شهر اردبیل برای انتخاب شهردار جدید اردبیل برگزار شد و در نهایت اکبر نیکزاد برای دومین بار به سمت شهردار اردبیل انتخاب شد.

نیکزاد در رقابت با نامزدهای دیگر توانست ۱۰ رای از مجموع ۱۳ رای شورا را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است؛ حمید لطف اللهیان، شهردار قبلی اردبیل پس از نزدیک به یک سال فعالیت سی ام تیرماه گذشته با ۹ رای موافق اعضای شورای شهر استیضاح و برکنار شد.

اکبر نیکزاد (زاده ۱۳۴۸ در روستای ثمرین اردبیل) سیاست مدار و استاندار سابق استان اردبیل که برادر کوچک علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی دولت احمدی نژاد و در اصل مشاور وی می‌باشد. وی یکی از فعالان انتخابات دور نهم و دهم ریاست جمهوری بوده است. رییس بنیاد مسکن اراک، شهردار اردبیل و معاون استاندار قزوین، استاندار سابق کهگیلویه وبویراحمد و استاندار اردبیل در سوابق اکبر نیکزاد دیده می شود. وی در انتخابات دوره دهم مجلس از اردبیل کاندیدا شد ولی نتوانست موفق شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
روح الله
-
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
زنده باد محمود رو عشقه البته محمود ولایت مدار
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها