Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۹۳۳۱۰۲ ۲۵ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۳۳

معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه از رایزنی با همتای روسش برای استفاده از زمینه های مشترک ایران و روسیه به منظور خروج از بحران کنونی در حلب خبر داد.

مذاکرات جابری انصاری و بوگدانوف درباره بحران حلب

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین جابری انصاری پس از مذاکراتش با میخائیل بوگدانوف درباره وضعیت ائتلاف ضدتروریسم بویژه در حلب گفت: بحران حلب و ادامه رویارویی جاری در این شهر که البته نخستین بار نیست ، در چند سال گذشته وضع خاصی در صحنه بحران سوریه داشته است.

وی افزود: گروههای تروریستی بارها تلاش کردند که با فشار سلاح و پشتیبانی حامیانشان بر این شهر سیطره یابند که بر بخشی از مناطق این شهر نیز سیطره یافته اند.

جابری انصاری تخریب بخش مهمی از زیرساختها و آواره شدن بخش مهمی از جمعیت این شهر و بروز فاجعه انسانی را از پیامدهای اقدامات تروریستها در حلب برشمرد.

معاون وزیر امور خارجه گفت: تلاش ایران و روسیه این است که وضع بحرانی در حلب را که فجایع انسانی را تعمیق کرده است در مسیری قرار دهند که این وضع پایان یابد و امکان بازگشت حلب به وضع عادی تر با خروج مردم محاصره شده به زندگی عادی فراهم شود.

وی افزود: البته وضع حلب جزئی از بحران عمومی سوریه است که خروج از آن منوط به راه حلی کلان تر درباره کل بحران این کشور است ، مسئله ای که دو کشور ایران و روسیه به آن اهتمام دارند.

جابری انصاری گفت: در گفتگوهایی که امروز با آقای بوگدانوف داشتیم، آخرین وضع حلب را مرور و برای استفاده از زمینه های مشترک دو کشور برای خروج از وضع جاری حلب تبادل نظر کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با مجموعه شرایطی که فراهم شده است به مرور زمان و هرچه سریعتر امکان خروج از بن بست کنونی فراهم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر