به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، حسین محمدی با اشاره به اینکه بزرگترین شکارچی متخلف استان البرز طی هفته گذشته به سبب پیگیری های انجام شده با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار کرد: با حکم قضایی به منزل فرد مذکور ورود پیدا کنیم.

وی در ادامه از مشاهده آثار شکار ۱۵ راس حیوان وحشی در منزل این شکارچی متخلف، افزود: این فرد در محل شمشک استان تهران زندگی می کرد اما شکارهای صورت گرفته در استان البرز بوده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز با بیان اینکه این شکارچی متخلف از سال های گذشته در استان البرز اقدام به شکار می کرد، خاطرنشان کرد: طی مدت زمانی بالایی این فرد تحت نظر قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه از منزل این فرد مذکور، گوشت شکار، پوست و انواع اجزای حیوانات وحشی کشف شده است، تصریح کرد: پرونده این شکارچی متخلف با نیابت قضایی در استان البرز مورد رسیدگی قرار می گیرد.

محمدی در پایان یادآور شد: از جوامع بومی، محلی، عشایر و دامدارن انتظار داریم در راستای حفظ حیات وحش نهایت همکاری را با سازمان حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در حالی میان استان های البرز، تهران و مازندران واقع شده که سهم استان البرز از این منطقه ۶۴ هزار و ۱۴۹ هکتار است. تنوع اقلیمی و شرایط خاص اکولوژیک منطقه، شرایط زیست مساعدی را برای زندگی انواع وحوش فراهم کرده است حدود ۴۸ گونه پستاندار از جمله خرس قهوه ای، کل و بز، مرال، قوچ ومیش، پلنگ، گربه وحشی، گرگ، گراز، تشی، سمور سنگی در این منطقه شناسایی شده است.

همچنین ۱۵۶ گونه پرنده از جمله عقاب طلایی، کبک، کبک دری، تیهو، شاهین، دلیجه در این منطقه شناسایی شده است، ۲۶ گونه خزنده از جمله افعی قفقازی، افعی البرزی، مار جعفری و هفت گونه دوزیست و ۱۷ گونه ماهی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شناسایی شده است. طبق اعلام سازمان حفاظت محیط زیست کشور در جریان سرشماری تابستانه ۱۳۹۲ در بخش جنوبی منطقه (حوزه استان البرز) حدود یکهزار راس کل و بز و حدود ۱۴ عدد خرس قهوه ای شمارش شده است.