jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۲۶۸۲۷   ۰۹ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۹

مسئول بیماری‌های خاص و پیوند معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اعضای بدن جوان ۳۰ ساله به سه بیمار بوشهری اهدا شد.

اهدا اعضای بدن جوان ۳۰ ساله به ۳ بیمار

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا صالحی در گفتگو با مهر اظهار داشت: جوانی به نام صدرالله رستمی ۱۰ روز پیش بر اثر تصادف رانندگی دچار خونریزی مغزی شده بود که با تائید مرگ مغزی این بیمار توسط پزشکان متخصص،‌ اعضای بدن وی اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه این جوان ۳۰ سال سن داشته است، ادامه داد: خانواده این جوان با ازخودگذشتگی و ایثار با اهدای اعضای بدن این بیمار موافقت کردند که اعضای بدن وی برداشت شد و به شیراز ارسال شد.

مسئول بیماری‌های خاص و پیوند معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: کبد و کلیه‌های این بیمار توسط تیم پیوند اعضا برداشته شد و برای انجام عمل پیوند به شیراز ارسال شد.

مسئول دفتر فراهم‌آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به خبرنگار مهر گفت: سالانه ۴۰ تا ۵۰ نفر در استان بوشهر دچار مرگ مغزی می‌شوند که در سال گذشته سه نفر اهدای عضو در استان داشتند.

سعید کشمیری با اشاره به اینکه امسال تاکنون شش اهدای اعضا در استان بوشهر انجام شده است، افزود: اعضای مرگ‌های مغزی برای پیوند به شیراز ارسال می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیدا
-
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
خدابیامرزش روحش شاد.
۰
۰
علیرضا
-
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
روحش شاد

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر