رئیس رسانه ملی در نشست مشترک با وزیر ورزش و هیات همراه:

توسعه ورزش مولفه قدرت ملی است

در دیدار وزیر ورزش و هیات همراه با رئیس رسانه ملی که در صداوسیما انجام شد، دکتر علی‌عسکری پیشرفت در ورزش را از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه کشور دانست.
کد خبر: ۹۲۳۶۷۵

به گزارش روابط ‌عمومی رسانه ملی، رئیس سازمان صداوسیما در این دیدار تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم ورزش را به شکلی حرفه‌ای و زیبا به مخاطبان خود عرضه کنیم؛ چراکه اعتقاد داریم توجه به ورزش توسط رسانه و مردم، نشانگر پیشرفت و ارتقای زندگی افراد جامعه است.

وی با اشاره به این‌که توجه به ابعاد مختلف ورزش و بخصوص بعد فرهنگی و قهرمانی آن توسط رسانه تأثیرات زیادی بر روند زندگی مردم و الگو‌دهی مناسب به آنها خواهد داشت، گفت: رسانه ملی حامی ورزش و ورزشکاران است، چراکه آنها قهرمانان ملی محسوب می‌شوند و به جامعه تعلق دارند، لذا وظیفه خود می‌دانیم که به آنها بپردازیم و با معرفی دقیق قهرمانان و زندگی‌شان الگوهای خوبی را به جوانان معرفی کنیم.رئیس صداوسیما یادآور شد: امر به ورزش امر به معروف است و نباید از آن غفلت شود.

ترویج ورزش‌های همگانی

دکتر علی‌عسکری با اشاره به نقش ورزش در سلامتی جسم و روان انسان‌ها یادآور شد: برای مقابله با عوارض شهرنشینی که بعضا سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، توجه به ورزش و بخصوص ورزش‌های همگانی که رسانه ملی بر ترویج آن اهتمام دارد، تأثیر‌گذار است. وی از وزارت ورزش خواست تا اگر طرح‌هایی را در این ‌خصوص دارد، به رسانه اعلام کند تا با پرداختن مناسب به آنها، سلامت جامعه تضمین شود.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: رشد، پیشرفت و همگانی شدن ورزش در یک جامعه جزو مؤلفه‌های قدرت آن جامعه محسوب می‌شود و چون ملت ایران ملتی قوی، با هوش و با استعداد و از توانمندی‌های بالایی برخوردار است، در حوزه ورزش نیز موفقیت‌های بسیاری را کسب خواهد کرد.

تکریم قهرمانان عرصه‌های ورزش

دکتر علی‌عسکری با تأکید بر این‌که مقوله ورزش در رسانه ملی از اولویت‌های اساسی رسانه است، گفت: ما تلاش می‌کنیم از طریق ورزش و توجه به آن نشاط اجتماعی را افزایش دهیم و به همین دلیل به زیبایی‌ها و مؤلفه‌های افتخار‌آمیز ورزش توجه ویژه نشان خواهیم داد.

رئیس صداوسیما یادآور شد: تمام بخش‌های محتوایی سازمان از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی داخلی و برون‌مرزی به مسابقات ورزشی المپیک ریو خواهند پرداخت و سازمان تمهیدات لازم را درخصوص پخش آن انجام داده است.

قدردانی از رسانه ملی

در این دیدار، دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان در سخنانی ضمن مغتنم شمردن فرصت پیش آمده برای تعامل و تبادل‌نظر مسئولان دو سازمان، گفت: توجه به ورزش در ایجاد نشاط جامعه تأثیرگذار است.

وی با اشاره به نزدیکی زمان برگزاری مسابقات المپیک، یادآور شد: اگر به ورزش به عنوان یک مقوله فرهنگی و اجتماعی نگریسته شود، این مسابقات که حدود دو ماه طول خواهد کشید، فرصت مناسبی برای ایجاد نشاط و روحیه در سطح ملی است. دکتر گودرزی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص ایجاد شرایط نشاط، روحیه و فرح از طریق ورزش در جامعه گفت: ورزش متعلق به کل جامعه است و توجه به آن باعث سربلندی کشور می‌شود. امروزه قدرت‌های بزرگ به‌دنبال این هستند که در حوزه ورزش موفقیت‌های زیادی کسب کنند و ما نیز نباید در این عرصه کم‌رنگ حاضر شویم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مشکلات این وزارتخانه گفت: باید از رسانه ملی که توجه ویژه‌ای به امر ورزش نشان می‌دهد قدردانی کرد چراکه این توجه، نشاط بیشتری را در جامعه پدید می‌آورد. وی از رسانه ملی خواست تا همانند گذشته که شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مسابقات ورزشی و بخصوص بین‌المللی را با تلاش شبانه‌روزی انعکاس داده‌اند، مسابقات المپیک ریو را نیز به نحوی شایسته پوشش دهند.

در این نشست مقرر شد تا با تشکیل کمیته‌ای مشترک بین دو سازمان زمینه‌های تعامل و همکاری بیشتر فراهم شود. در این نشست رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس کمیته پارالمپیک و نیز معاونان صداوسیما حضور داشتند و در باره موضوعات مختلف بحث و بررسی شد.

انعکاس روحیه پهلوانی ورزشکاران

رئیس رسانه ملی تکریم قهرمانان عرصه‌های ورزش را وظیفه رسانه دانست و گفت: قهرمانی صرفا کسب مدال طلا نیست، بلکه داشتن روحیه پهلوانی و جوانمردی است که ورزشکاران ما از آن برخوردارند. ما باید در پیام‌های رسانه آنها را بخوبی انعکاس دهیم تا از این طریق الگوهای خوبی را به جوانان معرفی کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها