jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۳۵۱۳   ۳۰ تير ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

برخوردهای نسنجیده و غیرعقلانی رژیم آل‌خلیفه طی روزها و ماه‌های گذشته نسبت به شخصیت‌ها و احزاب مهم شیعی در این کشور موجب طرح انتقاداتی از سوی محافل جهانی و حتی حامیان بین‌المللی حاکمان بحرین شده است. تا جایی که به‌غیر از بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد، وزرای خارجه آمریکا و انگلستان نیز نسبت به تحولات بحرین ابراز نگرانی کرده و خواستار جلوگیری از ادامه سختگیری‌ها بر مخالفان شدند.

با این حال وزارت خارجه بحرین روز گذشته در واکنش به این اظهارات با صدور بیانیه‌ای گفت: ما از اظهارات بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس و بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه آمریکا در این باره بسیار متأسفیم.

چند روز پیش دستگاه قضایی بحرین جمعیت الوفاق را که بزرگ‌ترین جمعیت مخالف شیعه در این کشور است، منحل و اموالش را مصادره کرد.

سخنگوی دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای این اقدام را تازه‌ترین اقدامات از مجموعه تحولات نگران‌کننده در این کشور خواند و اعلام کرد اتحادیه اروپا انتظار دارد این حکم پس گرفته شود.جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای برخورد‌های خشونت‌آمیز دولت بحرین با مخالفان سیاسی را موجب گسترش خشونت و بی‌ثباتی در این کشور خواند و این‌گونه برخورد‌ها را بشدت محکوم کرد. نباید فراموش کرد که بحرین از متحدان منطقه‌ای آمریکا و اروپا بوده و ناوگان پنجم نیروی هوایی آمریکا در این کشور مستقر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر