jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۹۱۵۴۸۲ ۰۱ تير ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۴

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری در ستاد مبارزه با مواد مخدر:

نوجوانان و جوانان بیشتر در معرض خطر و آسیب هستند

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری در ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: گروه سنی 20 تا 24 سال 17 درصد از معتادان کشور را تشکیل می دهند. پدر و مادران همواره تلاش می کنند آینده ای روشن برای فرزندانشان رقم زنند. اعتیاد، این بلای خانمانسوز؛ از جمله معضلاتی است که مسیر زندگی را سخت و دشوار می سازد.

نوجوانان و جوانان بیشتر در معرض خطر و آسیب هستند

به گزارش جام جم آنلاین ، عارف وهاب زاده در گفت و گو با برنامه «خانه و خانواده» رادیو ایران با بیان اینکه تحقیقات انجام شده در سال 90، نشان می دهد گروه سنی نوجوانان و جوانان بیشتر از اقشار دیگر جامعه در معرض خطر و آسیب هستند، گفت: گروه سنی 20 تا 24 سال 17 درصد از معتادان کشور را تشکیل می دهند. علاوه بر این گروه، بخش وسیعی از گروه سنی 35تا 39 به این بیماری مبتلا هستند.

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری در ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه افزود: با آنکه همواره به مردم تاکید می کنیم ازدواج، اشتغال و تحصیلات دانشگاهی می تواند انسان را از خطر ابتلا به اعتیاد دور نگاه دارد، اما تحقیقات انجام شده خلاف این گفته ها را تایید کرد. تحقیقات انجام شده نشان داد؛ متاهلان پیش از 60 درصد و شاغلان 50 درصد از مبتلایان به این بیماری را می دهند.

«عارف وهاب زاده» مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری در ستاد مبارزه با مواد مخدر، درباره ی باورهای نادرست و غلطی که خطر مبتلا شدن به اعتیاد را تشدید می کند؛ توضیحاتی ارائه داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر