jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۱۳۹۰۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تنور بازی‌های گروه C یورو امشب با دیدار آلمان و لهستان داغ است. دو تیمی که از ابتدا شانس بیشتری برای صعود از این گروه در مقایسه با اکراین و ایرلند شمالی داشتند، امشب برای صدرنشینی به مصاف هم می‌روند.

آلمان در نخستین بازی خود اکراین را با دو گل شکست داد و لهستان هم با یک گل از سد ایرلند شمالی گذشت. حالا هر دو تیم سه امتیازی هستند و پیروزی در این بازی تا حدود زیادی صدرنشینی را به تیم برنده هدیه می‌کند. شاید روی کاغذ این تیم آلمان باشد، اما یواخیم لو معتقد است بازی سختی پیش روی او و شاگردانش قرار دارد. او در آستانه بازی امشب گفت: هم ما و هم لهستان در دیدار نخست خود به پیروزی رسیده‌ایم و به همین سبب دیدار رودروی دو تیم بسیار حساس خواهد بود و تیم برنده صعود خود را به عنوان صدرنشین به دور بعد نهایی خواهد کرد. براین باور هستم که بازی سختی پیش‌رو داریم و برای پیروز شدن باید نهایت تلاش خود را به کار گرفت. لو ادامه داد: لهستان تیم بسیار خوبی است و بازیکنان شایسته‌ای در ترکیب خود دارد. پیش از این در دور انتخابی دو بار برابر هم به میدان رفتیم که سهم هر کدام از دو تیم یک پیروزی بود. این تیم بازیکن بزرگی همچون روبرت لواندوفسکی را در اختیار دارد که قدرت بزرگی به خط حمله این تیم داده است. این بازی برای ما بسیار مهم است و تنها به پیروزی فکر می‌کنیم.

دو تیم آلمان و لهستان تاکنون 20 بار مقابل هم صف‌آرایی کردند که سهم آلمان 13 پیروزی و سهم لهستان تنها یک پیروزی بوده است. البته همان یک برد لهستان در رقابت‌های مقدماتی همین یورو و مقابل آلمانی که لو سرمربی‌اش بود به دست آمد. بازی رفت دو تیم در ورشو با برتری 2 بر صفر لهستان به پایان رسید و بازی برگشت در فرانکفورت 3 بر یک به سود آلمان ها. آخرین بازی این دو تیم در جام ملت‌های اروپا هم به یورو 2008 برمی‌گردد که آلمان با دو گل پودولسکی لهستان را برد.

در دیگر بازی این گروه اکراین و ایرلند شمالی به مصاف هم می‌روند. تیم بازنده وداعی زودهنگام با جام پانزدهم خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر