jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۱۲۲۷۰   ۲۲ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۸:۲۵

دانشمندان روش جدید زاد و ولد برخی از زنبور های عسل ماده را کشف کرده اند که یاد گرفته اند بدون شرکت زنبورهای عسل نر بچه زنبور به دنیا آورند.

کشف روش جدید زائیدن بدون شرکت جنس نر

به گزارش جام جم آنلاین ، این زنبورهای عسل ماده یاد گرفته اند چنان تخم های را بگذارند که با DNA خودشان بارور می شود و به دنبال آن زنبورهای جدیدی از تخم بیرون می آیند.

چنین زنبورهای ماده اغلب لانه زنبورهای معمولی را تصرف کرده و به باز تولید خود بدون شرکت زنبور های نر ادامه می دهند.

منبع: اسپوتینک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها