jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۱۱۷۱۸   ۱۹ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۹

وزیر دادگستری گفت: کانادا برای بازگرداندن محمودرضا خاوری همکاری لازم را نمی‌کند.

کانادا برای بازگرداندن خاوری همکاری نمی‌کند

به گزارش جام جم آنلاین ، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت دادگستری و وزارت علوم در جمع خبرنگاران درباره‌ اینکه آیا برای بازگرداندن خاوری به کشور اتفاق تازه‌ای افتاده است، گفت: خیر، کشور کانادا همکاری لازم را برای بازگرداندن وی با ما ندارد و امیدواریم در آینده اتفاق تازه‌ای رخ دهد.

وی با بیان اینکه ما با حدود 50 کشور توافقنامه در زمینه استرداد مجرمین و محکومین داریم، افزود: سال گذشته جزو بهترین سال ‌هایی بود که ما در زمینه انتقال محکومین داشتیم و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 60 الی 70 محکوم را منتقل کرده‌ایم.

پورمحمدی درباره‌ توافقنامه امروز که با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شد، گفت: حقوق شهروندی موضوع مهمی است. نظام، دین و تمدن ما به مساله‌ شهروندان و حقوق آنها تاکید زیادی دارد. در ماه مبارک رمضان هم بهترین تاکیدات دینی به حقوق انسان‌ها شده است که یکی از مراکز مهم در این رابطه وزارت علوم است.

وی افزود: وزارت علوم حدود 5 میلیون جامعه دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را تحت پوشش دارد که برای تولید علم، آموزش و ترویج آن در نظر گرفتیم با این وزراتخانه توافق نامه‌ای داشته باشیم.

پورمحمدی یاد‌آور شد: در مراکز اداری، محلات و مساجد و دانشگاهها دفاتری به عنوان مشاوره حقوقی و حمایت حقوقی ایجاد می‌کنیم؛ چرا که این نیاز جدی ماست و قصد داریم حقوق شهروندی را در جامعه ارتقاء دهیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها