jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۱۰۶۹۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۲۲

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره انتقال ۳۲ تن آب سنگین به آمریکا با بیان اینکه هنوز پول واریز نشده و هرگاه واریز شد ما هم آب سنگین را ارسال می کنیم گفت: انتقال آب سنگین به آمریکا هفته‌های آینده انجام خواهد شد.

انتقال ۳۲ تن آب سنگین به آمریکا در هفته‌های آینده

به گزارش جام جم آنلاین ، علی‌اکبر صالحی در حاشیه مراسم روز ملی روسیه در تهران درباره اظهارات اخیر سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر اینکه انتقال 32 تن آب سنگین به آمریکا در شرف انجام است، گفت: صحبت‌هایی شده، ولی هنوز پول واریز نشده و هر زمان واریز شد ما هم آب سنگین را می‌فرستیم.

صالحی افزود: آب سنگین هنوز سر جایش است و انشاءالله هر زمان پول آن را دریافت کردیم اقدام به ارسال آن می‌کنیم.

وی عنوان کرد: ظرف هفته‌های آینده این کار انجام خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره مذاکرات با روس‌ها برای فروش 40 تن آب سنگین به این کشور نیز اظهار داشت: مذاکره با روسیه برای فروش 40 تن آب سنگین هنوز ادامه دارد.

صالحی در خصوص مذاکرات با تعدادی از کشورهای اروپایی برای فروش آب سنگین به آنها نیز عنوان کرد: شرکت‌های یکی دو کشور اروپایی با ما تماس گرفته‌اند و در شرف مذاکره هستیم.

وی جزییات بیشتری در این زمینه ارائه نداد.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه 12 خرداد در پاسخ به سوالی درباره خرید 32 تن آب سنگین از ایران گفت: «همان‌طور که می‌دانید در تاریخ 22 آوریل برنامه ایزوتوپ وزارت انرژی قراردادی برای خریداری 32 تن آب سنگین از ایران به امضا رساند. ما انتظار داریم که این آب سنگین هفته‌های آتی وارد آمریکا شود.»

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر