jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۸۱۹۶ ۰۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۵

روز گذشته در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

هشتمین دوره همایش ملی آموزش برگزار شد

صبح دیروز دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی میزبان برگزاری هشتمین دوره همایش ملی آموزش بود.

هشتمین دوره همایش ملی آموزش برگزار شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، این همایش که همه ساله در راستای بهبود و ارتقاء سطح فرهنگ آموزش کشور برپا می شود این بار شعار سال 95 را سر لوحه کار خود قرار داده و به آسیب شناسی معضلات و مشکلات آموزش فنی و حرفه ای پرداخت.

این همایش که پس از داوری 540 مقاله در حوزه پیشرفت آموزش فنی وحرفه ای، 156 مقاله علمی را پذیرفته است، با دعوت از متولیان و مجریان اصلی این عرصه در ایران و جهان در صدد رسیدن به راهکار هایی برای متحول سازی نظام کار و اشتغال بوسیله نیروی انسانی و تولید ملی در کشور می باشد.

محمد امین سازگار نژاد، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور و معاون وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی، علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علی االله یار ترکمن، رییس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عبدالحسین نفیسی، پژوهشگر مطرح آموزش های فنی و حرفه ای و عباس صدری، رییس دفتر منطقه ای آیسسکو در ایران که به همراه نمایندگان سازمان جهانی یونسکو/یونیوک (بخش آموزش جهانی فنی و حرفه ای) چهره هایی بودند که با تشکیل سمینار و میزگرد شاخص های آموزش فنی و حرفه ای کشور را به چالش کشیدند و در پی راه حل هایی برای سرعت گرفتن بازدهی این آموزش ها در بخش صنعت و فناوری شدند.

این هماش در دانشگاهی برگزار شد که خود بعنوان یکی از اولین مجموعه های تربیت متخصص برای آموزش فنی و حرفه ای در کشور محسوب می شود و این امر باعث شد تا ارتباط نزدیکتری بین مبانی همایش و بدنه حقیفی آموزشی فراهم شود.

دکتر حمیدرضا عظمتی رییس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با تبیین رسالت های آموزشی این دانشگاه به تربیت بیش از 6000نیروی فنی اشاره کرد و گفت : اگر تربیت نیروی انسانی صورت نگیرد نمی توان به اقتصادی پویا و فضای رقابتی دست پیدا کرد.

در کنار همایش دو روزه ملی آموزش طی امضای تفاهم نامه دانشگاه شهید رجایی با سازمان جهانی فنی و حرفه ای جهان (یونیوک/یونسکو) کارگاه های نخصصی آموزشی برای اتباع خارجی کشور افغانستان نیز در حال برگزاری است که می توان از دستاوردهای همایش های گذشته دانست.


قدردانی از زحمات و کوشش های فعالان فنی و حرفه ای کشور بخش پایانی همایش روز نخست بود.

هشتمین همایش ملی آموزش امروز در حالی بعد از برگزاری نشست ها و کارگروه های بررسی سطح و جایگاه فنی و حرفه ای کشور به پایان رسید که بیانیه انتهایی آن نگاهی ویژه به همکاری های مستمر و نظام یافته سازمان های مسئول در ایران با سازمان های جهانی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر