jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۳۰۷ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بررسی صحت برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 15 حوزه باقیمانده، در جلسه دیروز شورای نگهبان انجام شد و اعضای این شورا صحت انتخابات در 12 حوزه را تائید کردند.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر، درباره سه حوزه دیگر هم گفت: با بررسی گزارش‌های دریافتی با توجه به مخدوش بودن روند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه «بندر لنگه، بستک و پارسیان» و اثبات تخلفات صورت گرفته، صحت انتخابات در این حوزه تائید نشد؛ همچنین مقرر شد آرای حوزه انتخابیه «تبریز، آذرشهر و اسکو» بازشماری شود و در حوزه انتخابیه «اهر و هریس» هم برای بررسی دقیق‌تر انتخابات، قرار شد بازرسان به این حوزه اعزام شوند.

سیامک ره‌پیک افزود: بنابراین از 15حوزه باقیمانده انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی، صحت انتخابات 12 حوزه انتخابیه در جلسه دیروز شورا تائید شد، صحت انتخابات در یک حوزه انتخابیه تائید نشد و دو حوزه باقیمانده نیز در اسرع وقت بازشماری و بازرسی شده و نتیجه اعلام خواهد شد.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات افزود: طبیعتا انتخابات حوزه انتخابیه «بستک و بندر لنگه» به میان‌دوره‌ای خواهد رفت و در مورد دو حوزه انتخابیه تبریز و اهر نیز در کوتاه‌ترین فرصت اقدامات صورت خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: نتیجه بررسی و بازرسی حوزه انتخابیه اهر تا قبل از شروع مجلس دهم اعلام خواهد شد اما در حوزه انتخابیه تبریز با توجه به تعداد صندوق‌های موجود ممکن است اعلام نتیجه، کمی‌بیشتر طول بکشد.

ره‌پیک افزود: پیش از این هم صحت برگزاری انتخابات در 40 حوزه انتخابیه از مجموع 55 حوزه انتخابیه مرحله دوم انتخابات مجلس تائید شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر