jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۸۹ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان غذا و دارو، وضعیت نمک، شکر و چربی در مواد غذایی را وخیم خوانده و از اعمال فشار بر نانوایی‌ها برای کاهش نمک خبر داده است.

ما هم در همین زمینه درصدد برآمدیم تا غذاهای مضر برای سلامتی را معرفی کنیم تا مردم از بیماری‌ها در امان باشند.

اولین غذای مضر: آشی که رویش یک وجب روغن باشد. اگر کسی به شما گفت: آشی برات بپزم که یه وجب روش روغن باشه. شما مودبانه از او عذرخواهی کنید و بگویید به دلیل داشتن اسید چرب ترانس از خوردن آن معذورید و این آش برای سلامتی مضر است.

دومین غذای مضر: شیرینی. اگر کسی در اداره‌ای به شما قول شیرینی داد، به او بگویید که خوردن شیرینی چقدر می‌تواند برای سلامتی مضر باشد و او را از سونامی مرض قند یا دیابت بترسانید. البته این جور آدم‌ها از خدا هم نمی‌ترسند چه برسد به دیابت.

سومین غذای مضر: حلوای تن‌تنانی. این حلوا هم دارای مقادیر زیادی چربی و شکر است و اگر کسی به شما پیشنهاد مصرف آن را داد و برای تبلیغ کالای اعتیادآور خود گفت حلوای تن‌تنانی تا نخوری ندانی، شما در جوابش بگویید: چند خوردی چرب و شیرین از طعام/ چند روزی این دهانت را ببند.

چهارمین غذای مضر: نمک. اگر کسی خواست نمک‌گیرتان کند یا چیزی به شما تعارف کرد و گفت: نترس نمک نداره. شما بدانید که حتما آن غذا نمک دارد و آن فرد می‌خواهد با سم سفید شما را از پا دربیاورد. به او بگویید: ما نمک‌پرورده هستیم و بشدت تعارفش را رد کنید. اگر زیاد تعارف کرد، پیش از خوردن نمک، نمکدانش را بشکنید.

پنجمین غذای مضر: نان. اگر کسی نانی در دامنتان گذاشت یا خواست نانی به شما برساند، از او بگریزید. اگر کسی نان شما را آجر کرد، از او تشکر کنید که به فکر سلامت شما بوده است.

علیرضا لبش

جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر