jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۵۷۴۶ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۶

ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تن خرما برای ماه مبارک رمضان

به ازای هر ایرانی نیم کیلو خرما داریم

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت لیموترش در مردادماه با آمدن محصول نو شکسته می‌شود، گفت: ذخایر خرمای کشور برای ماه مبارک رمضان حدود ۴۰ هزار تن است.‌

به ازای هر ایرانی نیم کیلو خرما داریم

به گزارش جام جم آنلاین، ابوالقاسم حسن‌پور درباره وضعیت خرمای کشور در آستانه ماه مبارک رمضان اظهارداشت: حدود ۳۰ هزار تن خرما در مناطق خرماخیز کشور در سردخانه‌ها ذخیره داریم، ضمن اینکه مقداری هم در مناطق غیرخرما خیز در سردخانه‌ها موجود است.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این، مردم مناطق خرماخیز نیز مقداری از این میوه را در خانه‌های خود ذخیره دارند؛ بنابراین ذخایر خرمای ما برای ماه مبارک رمضان حدود ۴۰ هزارتن است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ما به ازای هر ایرانی نیم کیلوگرم خرما داریم، ادامه داد: هیچ بهانه‌ای وجود ندارد که افراد سودجو بخواهند قیمت این محصول را در بازار گران کنند.

به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، تولید خرما در سالجاری بین ۷ تا ۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

وی درباره دلیل افزایش قیمت لیموترش در بازار اظهارداشت: الان فصل این محصول نیست و به همین دلیل قیمت آن افزایش یافته است.

حسن‌پور با بیان اینکه لیموترش نو مردادماه به بازار خواهد آمد، گفت: پیش بینی می‌شود امسال میزان تولید این محصول بین ۴۸۰ تا ۵۰۰ هزارتن باشد ضمن اینکه این عدد نسبت به سال قبل حدود ۶ تا ۷ درصد افزایش دارد.

به گفته وی، در مردادماه با آمدن محصول نو به بازار، قیمت‌ها نیز شکسته خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر