jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۵۷۴۶ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۶

ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تن خرما برای ماه مبارک رمضان

به ازای هر ایرانی نیم کیلو خرما داریم

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت لیموترش در مردادماه با آمدن محصول نو شکسته می‌شود، گفت: ذخایر خرمای کشور برای ماه مبارک رمضان حدود ۴۰ هزار تن است.‌

به ازای هر ایرانی نیم کیلو خرما داریم

به گزارش جام جم آنلاین، ابوالقاسم حسن‌پور درباره وضعیت خرمای کشور در آستانه ماه مبارک رمضان اظهارداشت: حدود ۳۰ هزار تن خرما در مناطق خرماخیز کشور در سردخانه‌ها ذخیره داریم، ضمن اینکه مقداری هم در مناطق غیرخرما خیز در سردخانه‌ها موجود است.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این، مردم مناطق خرماخیز نیز مقداری از این میوه را در خانه‌های خود ذخیره دارند؛ بنابراین ذخایر خرمای ما برای ماه مبارک رمضان حدود ۴۰ هزارتن است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ما به ازای هر ایرانی نیم کیلوگرم خرما داریم، ادامه داد: هیچ بهانه‌ای وجود ندارد که افراد سودجو بخواهند قیمت این محصول را در بازار گران کنند.

به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، تولید خرما در سالجاری بین ۷ تا ۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

وی درباره دلیل افزایش قیمت لیموترش در بازار اظهارداشت: الان فصل این محصول نیست و به همین دلیل قیمت آن افزایش یافته است.

حسن‌پور با بیان اینکه لیموترش نو مردادماه به بازار خواهد آمد، گفت: پیش بینی می‌شود امسال میزان تولید این محصول بین ۴۸۰ تا ۵۰۰ هزارتن باشد ضمن اینکه این عدد نسبت به سال قبل حدود ۶ تا ۷ درصد افزایش دارد.

به گفته وی، در مردادماه با آمدن محصول نو به بازار، قیمت‌ها نیز شکسته خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر