jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۴۳۳ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

هزاران نفر از مردم کابل در اعتراض به تغییر مسیر خط انتقال برق توتاپ روز گذشته به خیابان‌ها سرازیر شدند و به طرف کاخ ریاست جمهوری حرکت کردند.

«شورای‌عالی مردمی» افغانستان متشکل از رهبران احزاب، شماری از رهبران جهادی و فعالان مدنی، تظاهرات بزرگ را ساماندهی کرده و گفتند تا تحقق خواسته خود مبنی بر تغییر مسیر خط انتقال برق توتاپ به تظاهرات پایان نخواهند داد.

«توتاپ» نام طرح خط انتقال برق ترکمنستان به افغانستان از مسیر کشورهای ازبکستان و تاجیکستان است. اعتراض‌کنندگان خواهان انتقال این خط برق از مسیر بامیان هستند، اما شرکت توزیع برق افغانستان، (برشنا) اعلام کرده است: این خط برق به دلیل کاهش هزینه‌های اقتصادی باید از مسیر «سالنگ» از توابع استان پروان همجوار با مرزهای شمالی پایتخت عبور کند. روز گذشته بالگردهای نیروهای دولتی بر فراز شهر کابل به پرواز درآمدند و پلیس پایتخت اعلام کرد در صورت بروز اغتشاش در تظاهرات، برهم‌زنندگان نظم و امنیت را بازداشت خواهد کرد./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر