jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۵۱۶۹ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۳:۵۰

رسانه‌های نزدیک به‌ حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کردند که‌ مسعود بارزانی به زودی طی سفری رسمی به تهران خواهد آمد.

سفر مسعود بارزانی به تهران

به‌ گزارش مهر به‌ نقل از رسانه‌های اقلیم کردستان، مقدمات این دیدار در سفر دیروز محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران به‌ اقلیم کردستان عراق هماهنگ شده‌ است و در آینده‌ای نزدیک مسعود بارزانی به‌ ایران سفر خواهد کرد.

براساس خبرهای منتشر شده‌، دیروز دیداری مابین نچیروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان و محمود علوی وزیر اطلاعات ایران انجام شده‌ است و در این دیدار مقدمات سفر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق به‌ ایران هماهنگ شده‌ است.

همچنین در این دیدار، نچیروان بارزانی با سپاس از نقش ایران در منطقه‌، اعلام کرده‌ است که‌ ایران همیشه‌ پشتیبان کردستان عراق بوده‌ و ما بعنوان اقلیم کردستان همیشه‌ آمادگی آن را داشته‌ایم تا پیوندهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی خویش را با ایران گسترش دهیم.

شایان ذکر است که‌ چند سالی است که‌ مسعود بارزانی سفری به‌ ایران نداشته‌ و خبرهای ضد و نقیضی از سست شدن پیوند دیرینه‌ حزب وی با جمهوری اسلامی ایران منتشر می شود و احتمالا این سفر پایانی بر این گمانه‌ زنی‌ها خواهد بود.

ازدیگر سو به‌ تازگی روابط نفتی و گازی تازه‌ای ما بین ایران و اقلیم کردستان عراق در حال شکل‌گیری و احتمالا این سفر وی برای امضا کردن پروژه‌ای نفتی-گازی مابین دو طرف باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر