jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۰۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خانه محیط‌زیست تهران خانه‌ای با لوازم دور‌ریختنی و بازیافتی است که اول اردیبهشت امسال به مناسبت روز زمین پاک افتتاح شد و در آن روی علاقه‌مندان محیط‌زیست گشوده شده است.

امیر منعم، مالک این خانه و طراح اسباب و وسایل زیست‌محیطی آن، یکی از استادان دانشگاه کشورمان است که با استفاده از پسماند، مواد پلاستیکی و ضایعات قابل استفاده، دست به طراحی و خلق آثار هنری و مصرفی زده و با نمایش لوازم ساخته شده و اختصاص منزل شخصی خود به نمایشگاه، گامی در راستای فرهنگسازی درخصوص مصرف صحیح و بهینه زباله‌های پلاستیکی برداشته است.

خانه وی تعدادی از آثار خلق شده دیگر هنرمندان را نیز با استفاده از عناصر بازیافتی در خود جای داده و به عنوان خانه و موزه محیط‌زیست تهران در طول سال میزبان علاقه‌مندان به بازدید از این گونه آثار هنری است. گزارش تصویری چاوش هماوندی، عکاس جام‌جم را از این خانه که در خیابان رودبار تهران واقع شده است، ببینید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر