jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۷۴۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان پزشکی قانونی از ورود اطلاعات ده هزار مجرم سابقه‌دار به بانک ژنتیک خبر داد.

به گزارش تسنیم، احمد شجاعی افزود: بانک ژنتیک راه‌اندازی و تشکیل شده و هم‌اکنون نیز در حال جمع‌آوری اطلاعات مجرمان سابقه‌دار هستیم. این بانک فعالیت خود را با تکمیل اطلاعات مجرمان سابقه‌دار آغاز کرده و مرحله به مرحله پیش می‌رود.

به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی، تا زمستان سال 94 اطلاعات ده هزار نفر از مجرمان سابقه‌دار وارد بانک ژنتیک شده است و این روند به صورت تدریجی ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به تشخیص هویت جان‌باختگان فاجعه منا در سال گذشته و هزینه‌هایی که از سوی پزشکی قانونی برای این کار اختصاص یافت، گفت: ما کارمان را انجام دادیم و هویت تمامی اجساد حادثه منا را شناسایی کردیم و حتی برای تعیین هویت این افراد از والدین یا اقوام درجه یک این افراد نیز آزمایش‌های لازم را به عمل آوردیم.

به گفته این مقام مسئول، برای انجام این کار بیش از یک میلیارد تومان در سال گذشته هزینه شد که انتظار می‌رود این مبلغ از سوی وزارت کشور جبران شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر