jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۶۲۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نمایشگاه کتاب روز گذشته به پایان رسید و تا اردیبهشت سال آینده فرصت حضور در آن را نخواهیم داشت. یکی از بخش‌های جذاب نمایشگاه برنامه‌ای تحت عنوان فرهنگسرای کتاب بود که از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شد.

در فرهنگسرای کتاب هر روز چهره‌های سینمایی مختلفی برای مردم کتاب می‌خواندند و درباره کتابخوانی با آنها صحبت می‌کردند. الهام پاوه‌نژاد روز جمعه مهمان نمایشگاه بود و برای حاضران چند بخش از کتاب «یک زن بدبخت» اثر ریچارد براتیگان را خواند. او در این برنامه درباره تاثیر کتابخوانی گفت: این اتفاق می‌تواند به معرفی کتاب‌هایی که موفق بوده‌اند، منجر شود و در واقع خواننده به سمت آن کتاب برود و آن را بخواند. برای این‌که خیلی وقت‌ها ممکن است افراد با تازه‌های نشر و نویسنده کشورهای مختلف آشنا نباشند که این برنامه به این اتفاق کمک می‌کند. این بازیگر سینما و تئا‌تر که هفته گذشته دومین مجموعه از هایکو‌های او از سوی نشر نیماژ رونمایی شد، برای افزایش سطح سرانه مطالعه در ایران بیان کرد: این کار نیازمند زمانی طولانی است تا جزو عادات روزمره افراد قرار بگیرد. به نظرم امروزه حتی کتاب‌های الکترونیکی نیز به گسترش فرهنگ مطالعه کمک می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر