jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۳۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نام وودی آلن برای بسیاری از مخاطبان سینمای جهان یادآور فیلم‌های درخشانی است که اغلب ژانر کمدی دارند. این فیلمساز بزرگ سینمای فرانسه جدیدترین فیلمش با عنوان «کافه سوسایتی» افتتاح‌کننده شصت و نهمین جشنواره فیلم کن بود، اما در همان مراسم افتتاحیه و با لحنی جدی تاکید کرد: رقابت هنری بی‌معناست.

به گزارش مهر و به نقل از گاردین، وودی‌آلن گفت: این که یک گروهی جمع شوند تا آثار دیگران را داوری کنند، کاری است که من هرگز انجام نمی‌دهم. داوری کردن درباره این‌که این بهترین است، با این دلالت که به روشی افلاطونی بشود موضوع «بهترین» را انتخاب کرد، چیزی نیست که من به آن باور داشته باشم. بنابراین نمی‌خواهم در آن شرکت داشته باشم. در همین حال جورج میلر، رئیس گروه داوران که با فیلم «مد مکس: جاده خشم» سال پیش در همین جشنواره با اقبال زیادی روبه‌رو شده بود، سعی کرد به‌گونه‌ای پاسخ وودی آلن را بدهد و با قدردانی از احساسات آلن گفت: لذت بودن در این فضا متعادل‌کننده است و تماشای فیلم‌هایی که تازه هستند، واقعا لذت‌بخش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر