jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۳۴ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فردا تکلیف قهرمان لیگ پانزدهم مشخص می‌شود. برای من که سابقه بازی در هر دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان را دارم، پیش‌بینی این‌که تیم محبوبم قهرمان شود یا تیم شهرم، واقعا سخت است، اما فارغ از هر نتیجه‌ای که فردا رقم بخورد، می‌خواهم در مورد استقلال خوزستان حرف بزنم؛ تیمی که بدون بازیکن سرشناس و با هزینه‌ای کم وارد لیگ شد و بهتر از تیم‌های پرستاره‌ای چون پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی، ذوب‌آهن و سپاهان نتیجه گرفت.

در ابتدای فصل خیلی‌ها می‌گفتند استقلال خوزستان هم به سرنوشت تیم‌هایی نظیر برق شیراز یا فجر سپاسی دچار می‌شود که در نیم‌فصل اول نتایج خوبی گرفتند، اما در ادامه دچار افت شدند و تا مرز سقوط پیش رفتند، ولی عبدالله ویسی ثابت کرد نتایج تیمش تصادفی نیست.

من در تیم‌های سپاهان و فولاد با عبدالله ویسی کار کردم و با روحیات این مربی کاملا آشنا هستم. ویسی به جوان‌ها بها می‌دهد و در تمرین‌ها به نحوی با شاگردانش رفتار می‌کند که آنها دوست دارند با جان و دل بازی کنند. همین موضوع وجه تمایز تیم او با سایر تیم‌هاست. معتقدم تا همین‌جا هم باید به عبدالله ویسی و شاگردانش آفرین گفت. 11 سال پیش که فولاد قهرمان لیگ برتر شد، ما شش‌هفت بازیکن ملی‌پوش در ترکیب داشتیم. من، ابراهیم میرزاپور، محمد علوی، جلال کاملی‌مفرد، علی بداوی و ایمان مبعلی نفراتی بودیم که در تیم ملی بازی می‌کردیم. علاوه بر آن امید شریفی‌نسب، پژمان منتظری و احمد مومن‌زاده که بازیکنان شناخته شده‌ای محسوب می‌شدند، اما الان استقلال خوزستان بازیکن ملی‌پوش ندارد و رویای همه بازیکنان این تیم، حضور در تیم ملی است. فکر می‌کنم فردا ذوب‌آهن مسابقه‌ای حیثیتی را مقابل استقلال خوزستان برگزار می‌کند. از آن سو راه‌آهن هم برای سقوط نکردن جلوی پرسپولیس با جان و دل بازی می‌کند و این خود جذابیت‌های روز آخر را دوچندان می‌کند.

پیش‌بینی تیم قهرمان واقعا سخت است، اما اگر قرار باشد درباره تیم قهرمان حرف بزنم، باید بگویم قلبا دوست دارم شرایطی به وجود بیاید که هر دو تیم، قهرمان لیگ شوند. این را از ته دل می‌گویم، با این حال روز جمعه فقط یک تیم جشن قهرمانی می‌گیرد و این واقعا ناراحت‌کننده است، چون هر دو تیم شایسته قهرمانی هستند.

حسین کعبی

بازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال خوزستان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر