jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۹۰۳۸۸۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

شرکت ارتباطات زیرساخت، با همکاری اپراتور دوم تلفن همراه موفق به آزمایش پروتکل اینترنت 6 یا IPv6 روی بستر موبایل شد.

هر دستگاه متصل به اینترنت برای برقراری ارتباط، به یک آدرس منحصر‌به‌فرد نیاز دارد که با نام IP دستگاه شناخته می‌شود. در حال حاضر در کشور ما از نسخه چهارم پروتکل اینترنت برای آدرس‌دهی استفاده می‌شود، هرچند به دلیل فضای 32 بیتی این پروتکل و با توجه به رشد روزافزون تعداد دستگاه‌‌های متصل به اینترنت نیاز به جایگزین کردن آن هر روز بیشتر احساس می‌شود. پروتکل IPv6 از ساختاری 128 بیتی برخوردار است و می‌تواند چند برابر پروتکل قبلی آدرس منحصر‌به‌فرد تولید کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر