jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۶۲ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رقابت درون‌حزبی ایالت ویرجینیای غربی به طور همزمان برای احزاب دموکرات و جمهوریخواه برگزار شد.

به گزارش رویترز، رقابت‌های درون حزبی آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 که در این ایالت برگزار شد، با پیروزی برنی ساندرز در حزب دموکرات و دونالد ترامپ در جبهه جمهوریخواهان پایان یافت.

پیروزی در ویرجینیای غربی برای ترامپ کار چندان دشواری نبود و پیش‌بینی می‌شود وی با پیروزی در چند ایالت باقیمانده، حمایت 1237 هیات انتخاباتی لازم برای تبدیل شدن به نامزد نهایی حزب جمهوریخواه را کسب کند. ترامپ تا اینجای کار حمایت 1107 هیات انتخاباتی را از آن خود کرده است.

اما آنچه رقابت‌های ویرجینیای غربی را در خور توجه کرد، پیروزی ساندرز بر حریف قدرتمندی چون هیلاری کلینتون به کمک حمایت رای‌دهندگانی بود که از وضعیت اقتصادی کشور نگرانند. شکست کلینتون در ویرجینیای غربی نشانه‌ای است از راه دشواری که وی در ایالت‌های واقع در منطقه موسوم به نوار زنگ زده (منطقه صنعتی آمریکا) پیش رو دارد؛ ایالت‌هایی چون اوهایو و پنسیلوانیا./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر