jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۲۸ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

آتش‌سوزی شدید در جنگل‌های فورت مک ماری در ایالت آلبرتای کانادا بازار نفت را هم وحشت‌زده کرده است.

کارشناسان در این زمینه می‌گویند از آنجا که قسمت اعظم تولیدات نفت کانادا از غرب این کشور یعنی منطقه‌ای که آتش‌سوزی در آن جریان دارد، تامین می‌شود این بحران باعث افزایش قیمت نفت شده و در صورت ادامه بحران ممکن است قیمت بالاتری را هم تجربه کنیم.

این آتش‌سوزی بزرگ موجب شده فعالیت شرکت‌های نفتی در این منطقه متوقف شود و پیش‌بینی شده تولیدات این کشور را تا یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد. این موضوع قیمت نفت را افزایش داده است. هر بشکه نفت برنت دریای شمال در اواسط کار بازارهای معاملات نفتی بیش از 45 دلار مورد معامله قرار گرفته است./ فرانس 24

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر