jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۴۷۸ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد بیشتر کودکان وقتی حق انتخاب دارند، غذاهای ناسالم را به مواد غذایی سالم ترجیح می‌دهند و در این میان بهترین راهکار، حذف دسترسی به مواد غذایی ناسالم و ارائه غیرمستقیم مواد غذایی سالم به آنهاست.

به گزارش خبرگزاری سینا، یکی از خواسته‌های عموم والدین در رژیم غذایی فرزندانشان، گنجاندن میزان بیشتری از مواد غذایی مفید و حذف غذاهای مضر است؛ موضوعی که در بسیاری از موارد با موفقیت روبه‌رو نمی‌شود.

پژوهشگران برای رسیدن به این هدف پیشنهاد می‌کنند با توجه به علاقه ذاتی کودکان به غذاهای ناسالم، بهتر است میزان دسترسی کودکان به این گروه از مواد غذایی را محدود کرده و در عوض مواد غذایی سالم را در فضایی قابل دسترس برای آنها قرار داده و از به کار بردن اجبار و خشونت برای انتخاب مواد غذایی سالم خودداری کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر