jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۳۳۷۵ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۲۴

حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از ورزش بانوان برگرفته از سیاست‌های کلانی است که در بخش ورزش وجود دارد.

مسئولیت بزرگ‌ بانوان ورزشکار

جام جم ورزشی - طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب، حضور بانوان مسلمان با حجاب اسلامی در میادین ورزشی و افتخارآفرینی توسط آنها بسیار کار مهم و باعظمتی است و این حضور ارائه یک الگوی شایسته از زن مسلمان در جوامع دیگر است.

خوشبختانه در همین خصوص کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان با مدیریت شایسته خسروی‌وفا و همکارانشان بسیار توانمند عمل می‌کند و به دلیل برنامه محور بودن و همچنین توجه به حفظ مبانی اخلاقی و ارزش‌های اعتقادی، شاهد موفقیت‌های این مجموعه هستیم. ما در سهمیه‌های بانوان در بخش پارالمپیک به نسبت لندن شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای هستیم، به طوری که این تعداد از 9 سهمیه در پارالمپیک لندن به 21 سهمیه در ریو ارتقا یافته است. در این میان یکی از نکات مثبت و قابل توجه در مجموعه رشته‌های پارالمپیکی این است که بسیاری از اولین‌های تاریخ ورزش بانوان ایران توسط ورزشکاران پارالمپیکی محقق شده و به ثبت رسیده است. نشان طلای زهرا نعمتی در پارالمپیک لندن، اولین طلای بانوان ورزشکار ایرانی در المپیک و پارالمپیک بود. در رشته والیبال هم حضور تیم والیبال نشسته بانوان ایرانی اولین تجربه در این رشته به شمار می‌رود. افتخاراتی که ورزشکارانی چون ساره جوانمردی و زهرا نعمتی در عرصه‌های مختلف داشتند هر کدام برای اولین بار اتفاق افتاده و انتخاب این افراد به عنوان ورزشکاران برتر سال و... موید این مطلب است.

البته نباید فراموش کرد بانوان ورزشکار به غیر از کسب نتیجه در میادین جهانی مسئولیت بزرگ‌تری دارند و آن ارائه یک الگوی شایسته از زن مسلمان است. مدال‌آوری مهم است، اما در کنار آن حفظ ارزش‌ها نیز مهم و تاثیرگذار است. امیدواریم همان طور که با کسب سهمیه افتخار آفرینی کردید، در مسابقات پارالمپیک هم بدرخشید و موفق باشید.

*رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان این صحبت‌ها را در بازدید از اردوی تیم ملی والیبال نشسته بانوان که این روزها برای اولین حضور خود در تاریخ رقابت‌های پارالمپیک آماده می‌شود، مطرح کرد.

رباب شهریان - معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر