jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۲۰۷ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زن جوان حکم ازدواج با مرد اعدامی را از سرپرست دادسرای جنایی تهران گرفت.

دختر جوان با دریافت برگه قضایی اجازه یافت پای سفره عقد بنشیند.

این دختر 28 ساله پنج ماه پیش زمانی که برای ملاقات با برادرش به زندان رفته بود، متوجه حضور هم سلولی برادرش به نام امیر شد که به اتهام قتل خواهرزاده‌اش به زندان افتاده است.

او با پی بردن به ماجرای زندگی این زندانی، تصمیم گرفت او را کمک کند تا بتواند با جلب رضایت اولیای‌دم از مجازات مرگ رها شود.

وی چند بار با حضور در اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران در خواست کرد تا مرجع قضایی با این ازدواج موافقت کند تا وی بتواند بعداز ازدواج با این اعدامی، به عنوان همسر قانونی وی برای جلب رضایت اولیای‌دم تلاش کند. با توجه به درخواست این زن او روز گذشته نامه قضایی را که نشان می‌داد این زن منع قانونی برای عقد و ازدواج با مرد اعدامی ندارد دریافت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر