jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۳۳ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

راجر کوهن، ستون‌نویس روزنامه نیویورک‌تایمز بر این باور است که سیاست و رویکرد فعلی آمریکا در قبال ایران می‌تواند آینده توافق هسته‌ای را به مخاطره بیندازد.

در این مطلب آمده است: سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران و مقاومت در برابر رفع تحریم‌ها می‌تواند توازن قدرت را در داخل ایران بر هم زده و مقدمات روی کار آمدن طیفی را در ایران فراهم کند که هیچ باجی را به آمریکا نمی‌دهند. کوهن می‌نویسد: مشکل اصلی این است که بانک‌های اروپایی در صورتی که خطوط فاینانس به ایران بدهند، با تحریم‌هایی که هنوز از سوی آمریکا پابرجاست، روبه‌رو خواهند شد. بسیاری از بانک‌ها از جمله بی‌ان‌پی پاریباس، کامرزبانک و سوسیته جنرال در سال‌های اخیر در رابطه با تحریم‌ها جریمه‌های هنگفتی را به آمریکا پرداخت کرده‌اند. در مجموع بانک‌های اروپایی از سال 2012 به دلیل همکاری‌های مالی با ایران بیش از 15 میلیارد دلار به آمریکا جریمه پرداخته‌اند. از نقطه نظر خطرپذیری بانک‌ها برای معامله با ایران، آنها مطمئن نیستند که آیا در قبال همکاری با ایران به اندازه جریمه‌های بزرگی که ممکن است از سوی آمریکا بر آنها اعمال شود، سودآوری خواهند داشت یا خیر؟/نیویورک‌تایمز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر