jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۷۰ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نام بهروز غریب‌پور با اپراهای عروسکی پرطرفداری گره خورده است. او تاکنون اپراهای مولوی، رستم و سهراب، حافظ، عاشورا و... را ساخته است و حالا هم قصد دارد سراغ خیام برود.

او در این باره به مهر گفت: در حال ساخت موسیقی و انتخاب خواننده برای نقش‌های مختلف اپرای عروسکی «خیام» هستیم، اما به دلیل این‌که این طرح هنوز حامی مالی ندارد، سرعت ما در این مقطع کمتر از آن چیزی است که باید باشد. غریب‌پور اظهار کرد: از آنجایی که برای اولین بار نیست طرحی به معاونت هنری وزارت ارشاد و بنیاد فرهنگی، هنری رودکی پیشنهاد می‌کنیم و تأخیری در اعلام حمایت وجود دارد، همزمان طراحی و ساخت عروسک‌ها را آغاز کردیم. او همچنین توضیح داد: درباره خیام در غرب واقعیت‌ها و افسانه‌هایی وجود دارد. می‌گویند سربازان در جنگ جهانی اشعار خیام را در سنگرهای خود می‌خوانند و همچنین می‌گویند که دست‌نوشته‌ای از اشعار خیام در کشتی تایتانیک وجود داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر