jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۳۰ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمد سلطانی‌فر معتقد است که در تمام دنیا رسانه‌ها چشم و گوش مردم، دولت و حکوت هستند؛ اما در اینجا اعتقاد بر این است که رسانه‌ها باید دهان بسته داشته باشند و حتی اگر چشم بینایی داشتند و توانستند مواردی را ببینند، هرگز آنها را بازگو نکنند.

این استاد ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا درباره این موضوع که برخی اهالی رسانه نسبت به انتشار اخبار حوادث واکنش نشان می‌دهند و معتقدند این اخبار باعث ایجاد ناامنی در جامعه می‌شود، بنابراین نباید آنها را رسانه‌ای کرد و به بیان سخنانی پرداخت.

او با بیان این‌که متاسفانه به جای آن‌که دنبال مقصر اصلی بگردند، تقصیر را بر گردن رسانه‌ها می‌اندازند، اظهار کرد: عده‌ای معتقدند مشکلات عمدتا در اثر بیان مطالب توسط رسانه‌ها شکل می‌گیرد؛ در صورتی که یکی از وظایف اصلی رسانه‌ها دیده‌بانی در محیط‌های اجتماعی، سیاسی و غیره است؛ اگر رسانه‌ای از این وظیفه اصلی خودش کوتاه بیاید، دیگر رسانه نیست و تبدیل می‌شود به یک ارگان دولتی یا حکومتی. خوشبختانه گاهی شاهدیم در مواقع بسیار حساس و در زمان‌هایی که خلأ و ضعف قانون وجود دارد و می‌خواهند موضوعاتی را فراموش کنند، رسانه‌ها اجازه این فراموش‌کاری‌ها را نمی‌دهد. درست همانند اتفاقی که برای ستایش ـ دختربچه افغان ـ و آن زن مشهدی و فرزندانش رخ داد که رسانه‌ها توانستند به‌خوبی این فضا را اداره کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر