jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۲۹۸۵   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۸

محافل فوتبال جهان از مرگ دو بازیکن فوتبال کامرونی و برزیلی در داخل زمین در لیگ رومانی و برزیل شوکه شدند و بار دیگر موارد مشابه مرگ بازیکنان در زمین را در خاطرها زنده کرد.

چرا فوتبالیست‌ها در زمین بازی می میرند؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پزشکان می گویند که این مشکل در اکثر اوقات به مشکلات پنهان قلبی باز می گرد که هیچ گونه علائمی از خود نشان نداده است و فعالیت و تلاش بدنی زیاد آن را به علت توقف ضربان به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده است.

بسیاری از مشکلات پنهان قلبی را نمی توان تشخیص داد و ممکن است که در 80 درصد موارد، مرگ اولین علامت این مشکلات پنهانی قلب باشد.

آمارها نشان می دهد که 12 جوان زیر 35 سال در هر هفته به علت مشکلات قبلی تشخیص داده نشده در انگلیس جان خود را از دست می دهند و یک نفر از بین هر 45 هزار ورزشکار دچار مرگ ناگهانی می شود.

آیا می توان ایست ناگهانی قلب را پیش بینی کرد؟

راه حل اساسی این مشکلات در اجرای آزمایش های دوره ای پزشکی درخصوص خون و میزان کلسترول و چک آپ دندانها است زیرا ضایعات پری اپیکال (در دندان) ممکن است باعث بروز بیماریهای پنهان در قلب شود.

باشگاههای لیگ انگلیس از آغاز سن 16 سالگی یا 18 سالگی بازیکنان را ملزم می کنند که آزمایش های قلب را انجام داده و این آزمایشات را سالانه تکرار کنند و ممکن است از نتایج آزمایشات روشن شود که آنها به آزمایش های دقیقتری نیاز دارند.

پزشکان از ورزشکاران می خواهند که الکتروکاردیوگرام قلب انجام دهند.

این پزشکان به وجود یک برنامه بسیار موثر در ایتالیا برای شناسایی مشکلات قلبی ورزشکاران اشاره کردند که می تواند احتمال مرگ و میر ناگهانی را به میزان 90 درصد کاهش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها