jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۲۹۸۵ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۸

محافل فوتبال جهان از مرگ دو بازیکن فوتبال کامرونی و برزیلی در داخل زمین در لیگ رومانی و برزیل شوکه شدند و بار دیگر موارد مشابه مرگ بازیکنان در زمین را در خاطرها زنده کرد.

چرا فوتبالیست‌ها در زمین بازی می میرند؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پزشکان می گویند که این مشکل در اکثر اوقات به مشکلات پنهان قلبی باز می گرد که هیچ گونه علائمی از خود نشان نداده است و فعالیت و تلاش بدنی زیاد آن را به علت توقف ضربان به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده است.

بسیاری از مشکلات پنهان قلبی را نمی توان تشخیص داد و ممکن است که در 80 درصد موارد، مرگ اولین علامت این مشکلات پنهانی قلب باشد.

آمارها نشان می دهد که 12 جوان زیر 35 سال در هر هفته به علت مشکلات قبلی تشخیص داده نشده در انگلیس جان خود را از دست می دهند و یک نفر از بین هر 45 هزار ورزشکار دچار مرگ ناگهانی می شود.

آیا می توان ایست ناگهانی قلب را پیش بینی کرد؟

راه حل اساسی این مشکلات در اجرای آزمایش های دوره ای پزشکی درخصوص خون و میزان کلسترول و چک آپ دندانها است زیرا ضایعات پری اپیکال (در دندان) ممکن است باعث بروز بیماریهای پنهان در قلب شود.

باشگاههای لیگ انگلیس از آغاز سن 16 سالگی یا 18 سالگی بازیکنان را ملزم می کنند که آزمایش های قلب را انجام داده و این آزمایشات را سالانه تکرار کنند و ممکن است از نتایج آزمایشات روشن شود که آنها به آزمایش های دقیقتری نیاز دارند.

پزشکان از ورزشکاران می خواهند که الکتروکاردیوگرام قلب انجام دهند.

این پزشکان به وجود یک برنامه بسیار موثر در ایتالیا برای شناسایی مشکلات قلبی ورزشکاران اشاره کردند که می تواند احتمال مرگ و میر ناگهانی را به میزان 90 درصد کاهش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر بیشتر