jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۲۴۴۰ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از ورزش بانوان برگرفته از سیاست‌های کلانی است که در بخش ورزش وجود دارد. طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب، حضور بانوان مسلمان با حجاب اسلامی در میادین ورزشی و افتخارآفرینی توسط آنها بسیار کار مهم و باعظمتی است و این حضور ارائه یک الگوی شایسته از زن مسلمان در جوامع دیگر است.

خوشبختانه در همین خصوص کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان با مدیریت شایسته خسروی‌وفا و همکارانشان بسیار توانمند عمل می‌کند و به دلیل برنامه محور بودن و همچنین توجه به حفظ مبانی اخلاقی و ارزش‌های اعتقادی، شاهد موفقیت‌های این مجموعه هستیم. ما در سهمیه‌های بانوان در بخش پارالمپیک به نسبت لندن شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای هستیم، به طوری که این تعداد از 9 سهمیه در پارالمپیک لندن به 21 سهمیه در ریو ارتقا یافته است. در این میان یکی از نکات مثبت و قابل توجه در مجموعه رشته‌های پارالمپیکی این است که بسیاری از اولین‌های تاریخ ورزش بانوان ایران توسط ورزشکاران پارالمپیکی محقق شده و به ثبت رسیده است. نشان طلای زهرا نعمتی در پارالمپیک لندن، اولین طلای بانوان ورزشکار ایرانی در المپیک و پارالمپیک بود. در رشته والیبال هم حضور تیم والیبال نشسته بانوان ایرانی اولین تجربه در این رشته به شمار می‌رود. افتخاراتی که ورزشکارانی چون ساره جوانمردی و زهرا نعمتی در عرصه‌های مختلف داشتند هر کدام برای اولین بار اتفاق افتاده و انتخاب این افراد به عنوان ورزشکاران برتر سال و... موید این مطلب است.

البته نباید فراموش کرد بانوان ورزشکار به غیر از کسب نتیجه در میادین جهانی مسئولیت بزرگ‌تری دارند و آن ارائه یک الگوی شایسته از زن مسلمان است. مدال‌آوری مهم است، اما در کنار آن حفظ ارزش‌ها نیز مهم و تاثیرگذار است. امیدواریم همان طور که با کسب سهمیه افتخار آفرینی کردید، در مسابقات پارالمپیک هم بدرخشید و موفق باشید.

*رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان این صحبت‌ها را در بازدید از اردوی تیم ملی والیبال نشسته بانوان که این روزها برای اولین حضور خود در تاریخ رقابت‌های پارالمپیک آماده می‌شود، مطرح کرد.

رباب شهریان - معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر