jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۷۰۰۵   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 گفت: افزایش سقف وام ازدواج، شامل همه متقاضیانی می‌شود که تا زمان ابلاغ این مصوبه وام دریافت نکرده‌اند.

به گزارش تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی در پاسخ به یکی از شبهات مطرح در مورد افزایش سقف وام ازدواج افزود: بعضا پرسیده می‌شود آن دسته از متقاضیانی که برای دریافت وام ازدواج اقدام کرده و پرونده تشکیل داده‌اند اما هنوز موفق به دریافت وام نشده‌اند، می‌توانند مشمول افزایش سقف وام ازدواج شوند؟

پورابراهیمی ادامه داد: از زمان تصویب و ابلاغ مصوبه مجلس در مورد افزایش سقف وام ازدواج، واجدین شرایط که تا آن زمان موفق به دریافت وام ازدواج نشده‌اند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: قاعدتا کسانی که نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده ولی تا زمان ابلاغ این مصوبه، موفق به دریافت وام نشده‌اند، مشمول مصوبه جدید مجلس می‌شوند. براساس مصوبه اخیر مجلس و به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف شد تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهد.

در تبصره یک این مصوبه آمده است: تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین از سه میلیون تومان به ده میلیون تومان با دوره بازپرداخت چهار ساله افزایش می‌یابد.

تبصره 2 نیز بانک مرکزی را موظف می‌کند اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از 50 هزار نفر باشد.

براساس تبصره 3 نیز بانک مرکزی وظیفه نظارت بر اجرای این قانون و جریمه بانک‌های متخلف در این زمینه را به عهده دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر