jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۱۶   ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۰

دو بمب صوتی قوی صبح امروز (دوشنبه ) در پشت ساختمان حزب حاکم ترکیه در استانبول منفجر و باعث وحشت شهروندان این منطقه شد.

انفجار دو بمب صوتی در استانبول

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه خبر، این انفجارها بامداد دوشنبه در منطقه «سوتلوجه» در پشت ساختمان مرکزی حزب حاکم «عدالت و توسعه» رخ داد و صدای مهیب آن در خیابان های مجاور به گوش رسید.

انفجار این بمب ها تلفات جانی در برنداشت.

نیروهای پلیس پس از این انفجارها به سرعت به محل انفجار آمدند و یک جوان 15 ساله در این ارتباط بازداشت شد.

پلیس استانبول برای دستگیری دیگر عاملان احتمالی حادثه و جلوگیری از حوادث مشابه، در سراسر شهر پست های ایست بازرسی ایجاد کرده است.

افراد ناشناس، بامداد روز گذشته پنج خودرو شخصی را در منطقه ایوب استانبول به آتش کشیدند.

در طول یک ماه گذشته بیش از 50 خودروی شخصی در استانبول به آتش کشیده شده است.

در سال های گذشته نیز در مقاطعی که درگیری های مسلحانه میان نظامیان ترکیه با عناصر «پ.ک.ک» تشدید شده بود، صدها خودرو به طور مشکوکی توسط افراد ناشناس در استانبول به آتش کشیده شد.

مناطق کردنشین شرق و جنوب شرق ترکیه حدود 9 ماه است که شاهد درگیریهای خونین است.

به گفته مقام های امنیتی ترکیه، در این مدت در اثر بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق توسط جنگنده - بمب افکن های ترکیه و در درگیری های داخل خاک این کشور، حدود پنج هزار نفر از مخالفان کرد (اعضای پ.ک.ک) و حدود 400 نفر از مردم و ماموران امنیتی و انتظامی کشته شده اند.

در این مدت به دلیل ناآرامی ها، حدود 250 هزار نفر از اهالی مناطق یاد شده از خانه و کاشانه خود کوچ کرده اند و دانش آموزان نیز در مناطق یاد شده، به دلیل ناآرامی ها نمی توانند به مدرسه بروند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر