jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۱۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۰

دو بمب صوتی قوی صبح امروز (دوشنبه ) در پشت ساختمان حزب حاکم ترکیه در استانبول منفجر و باعث وحشت شهروندان این منطقه شد.

انفجار دو بمب صوتی در استانبول

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه خبر، این انفجارها بامداد دوشنبه در منطقه «سوتلوجه» در پشت ساختمان مرکزی حزب حاکم «عدالت و توسعه» رخ داد و صدای مهیب آن در خیابان های مجاور به گوش رسید.

انفجار این بمب ها تلفات جانی در برنداشت.

نیروهای پلیس پس از این انفجارها به سرعت به محل انفجار آمدند و یک جوان 15 ساله در این ارتباط بازداشت شد.

پلیس استانبول برای دستگیری دیگر عاملان احتمالی حادثه و جلوگیری از حوادث مشابه، در سراسر شهر پست های ایست بازرسی ایجاد کرده است.

افراد ناشناس، بامداد روز گذشته پنج خودرو شخصی را در منطقه ایوب استانبول به آتش کشیدند.

در طول یک ماه گذشته بیش از 50 خودروی شخصی در استانبول به آتش کشیده شده است.

در سال های گذشته نیز در مقاطعی که درگیری های مسلحانه میان نظامیان ترکیه با عناصر «پ.ک.ک» تشدید شده بود، صدها خودرو به طور مشکوکی توسط افراد ناشناس در استانبول به آتش کشیده شد.

مناطق کردنشین شرق و جنوب شرق ترکیه حدود 9 ماه است که شاهد درگیریهای خونین است.

به گفته مقام های امنیتی ترکیه، در این مدت در اثر بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق توسط جنگنده - بمب افکن های ترکیه و در درگیری های داخل خاک این کشور، حدود پنج هزار نفر از مخالفان کرد (اعضای پ.ک.ک) و حدود 400 نفر از مردم و ماموران امنیتی و انتظامی کشته شده اند.

در این مدت به دلیل ناآرامی ها، حدود 250 هزار نفر از اهالی مناطق یاد شده از خانه و کاشانه خود کوچ کرده اند و دانش آموزان نیز در مناطق یاد شده، به دلیل ناآرامی ها نمی توانند به مدرسه بروند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر