jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۸۹۶۸۰۱   ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۰۵

رادیو معارف با تولید و پخش برنامه های مختلف به ترویج سنت حسنه اعتکاف و تبیین آداب و مناسک آن می پردازد.

تدارک گسترده رادیو معارف برای روزهای اعتکاف

به گزارش جام جم سیما ، مجتبی تونه ای مدیر رادیو معارف با اعلام اینکه رویکرد برنامه های رادیو معارف در ایام اعتکاف، ترویج فرهنگ اعتکاف و بهره برداری هرچه بیشتر از این مراسم باشکوه معنوی و مذهبی است، افزود : این رسانه دینی با تولید و پخش برنامه های مختلف به ترویج سنت حسنه اعتکاف و تبیین آداب و مناسک آن می پردازد.

وی تصریح کرد : در این ایام برنامه « زمزم احکام » به طرح احکام و آداب اعتکاف اختصاص دارد. گروه اخبار معارفی و اطلاع رسانی در برنامه « مجله روز» با حضور معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولان و متولیان اعتکاف در کشور، به اطلاع رسانی مراسم و پوشش خبری این رویداد مهم مذهبی فرهنگی می پردازد.

برنامه های « به رنگ خدا » و « فقه پویا» در این ایام به طور ویژه به موضوع اعتکاف اختصاص دارد. همچنین کارشناسان دینی در برنامه های » صبح روشن » ، « مهربان باشیم » ، « شبستان » ، نیز ویژه برنامه های میلاد مولی الموحدین امام علی (ع)، ضمن تشریح فضایل ،آداب و مناسک اعتکاف، به طرح مباحث کارشناسی درخصوص دستاوردهای معنوی برپایی مراسم اعتکاف برای جامعه ایمانی خواهند پرداخت.

برنامه «دانشجو» نیز با حضور جوانان دانشجو به موضوع گرایش جوانان به معنویت و اعتکاف اختصاص دارد.

وی خاطر نشان کرد:رادیو معارف برای آشنایی بیشتر مخاطبان و علاقه مندان به مسائل اعتکاف، نشریه الکترونیکی « روزهای سپید» را در فضای مجازی منتشر کرده است.

مدیر رادیو معارف با تأکید بر آمادگی کامل این رسانه دینی برای انعکاس و پوشش مراسم باشکوه اعتکاف در سراسر ایران اسلامی گفت : دعای پر فضیلت "ام داوود" را به طور زنده و مستقیم از حرم حضرت معصومه(س) به سمع معارف جویان می رسانیم.

منبع : روابط عمومی رسانه ملی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر