jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۶۸۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر کار در پاسخ به انتقادات درباره آمار اشتغالزایی دولت، وعده داد مستندات ایجاد 1.2 میلیون شغل در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۴ را ارائه خواهد کرد.

به گزارش مهر، عیسی منصوری دیروز در نشستی خبری درباره آمار ایجاد 1.2 میلیون شغل در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۴ که از سوی رئیس‌جمهور ارائه شد و نقدهای پس از آن گفت: درباره گزارش اشتغالی رئیس‌جمهور و سخنان وزیر کار برداشت‌های اشتباهی صورت گرفته اما براساس گزارش مرکز آمار ایران، ایجاد 1.2 شغل اتفاق افتاده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار تصریح کرد: یک روش در دنیا وجود دارد و آن این‌که می‌گوید به ازای هر یک درصد رشد اقتصادی، صد هزار شغل باید ایجاد شود اما این‌گونه نیست و نمی‌توان این موضوع را ملاک اصلی کار قرار داد، چون ظرفیت‌های اقتصاد ایران متفاوت است و بخشی از مشاغل در حوزه کشاورزی، بنگاه‌های خرد و کوچک و بخش غیررسمی اقتصاد ایجاد می‌شود.

منصوری ادامه داد: شاید بپرسید چگونه وقتی بخش صنعت دارای رشد منفی است، می‌توان 1.2 میلیون شغل ایجاد کرد اما باید گفت اگر دولت بتواند با استفاده از ابزارهای پولی، مالی و تجارت خارجی مدیریت مناسبی اعمال کند، رشد اتفاق می‌افتد. با وجود این رشد اقتصادی برای اشتغال لازم است اما برای کاهش فقر کافی نیست و ما دوره‌هایی داشتیم که رشد اقتصادی ایجاد، ولی شغلی نداشته‌ایم.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: ما یک بسته حرکتی را برای پر کردن حلقه بین رشد اقتصادی و اشتغال پیشنهاد کرده‌ایم و می‌توانم پرینت بیمه 1.2 میلیون شغل را ارائه کنم.

وی در این زمینه که تحلیل‌های متفاوتی از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس ارائه شده و برخی معتقدند دولت تعداد بیکاران را پنج میلیون نفر می‌داند اما در گزارش‌های رسمی آن را 2.7 میلیون اعلام می‌کند، گفت: کارشناسان باید توضیح بدهند و بگویند چگونه اعداد و ارقام را به دست آورده‌اند و این روش خوبی نیست که ما جدول ضرب حل کنیم، چرا که باید راهکار بدهیم و این مسائل مشکلی از کشور را حل نمی‌کند.

منصوری با اشاره به این‌که بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم از اوضاع اشتغال راضی نیستند، افزود: ما تلاش می‌کنیم مردم از وضعیت معیشت و شغلی خود راضی باشند و دولت باید در این زمینه‌ها کار کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر