jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۶۸۰ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس اتحادیه لوازم خانگی از توزیع کارت‌های خرید کالا تا پایان فروردین ماه خبر داد و گفت: گیرندگان کارت خرید کالا از اوایل اردیبهشت ماه می‌توانند نسبت به خرید کالا با استفاده از کارت‌های خرید اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، «محمد طحان‌پور» افزود: برای این‌که کارت‌های خرید کالا به افراد بیشتری اختصاص پیدا کند، وام خرید کالا را به 40 میلیون تا 60 میلیون ریال رساندند و اقساط آن را 24ماهه در نظر گرفتند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تاکید کرد طرح کارت خرید کالا فقط یک مُسکن است و افزود: تنها موردی که اکنون صنف ما را بشدت آزار می‌دهد، حاشیه سود پایین است؛ در خیابان جمهوری تهران یک تلویزیون 3 میلیون تومانی با سود 40هزار تومانی به فروش می‌رسد در حالی که طبق قانون نظام صنفی باید سود سه میلیون ریالی داشته باشد.

به گفته وی، با وجود آن‌که یک تلویزیون سه میلیونی، 40هزار تومان سود دارد، اما نگاه ماموران مالیاتی این نیست.

طحان‌پور گفت: با این‌که اکنون بازار گوشی‌های همراه از حاشیه سود کمی برخوردار است، اما لوازم جانبی آن سود به نسبت معقول‌تری دارد.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تاکید کرد «در ایران بیش از نیاز مردم فروشگاه و مغازه وجود دارد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر