jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۶۶۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زن جوان زمانی که توسط سرنشینان دو خودروی نیسان از دست مردان مزاحم نجات یافت، نمی‌دانست ناجیان او نقشه‌ای شوم در سر دارند.

به گزارش جام‌جم، ساعت 3 و 40 دقیقه بامداد 23 فروردین امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری 176 حسن‌آباد راز جنایت سیاه را فاش کرد.

زن جوان به ماموران گفت: ساعت 5 بعدازظهر 22 فروردین برای تهیه مقداری سنگ شنی که در زمینه تهیه وسایل تزئینی به کار می‌رود، به زمین‌های کشاورزی اطراف بزرگراه تهران ـ قم رفته بودم. در آنجا چند جوان رهگذر و موتورسوار با مشاهده من در داخل زمین‌های زراعی، قصد مزاحمت داشتند که با آنها درگیر شدم. همزمان سرنشینان دو دستگاه خودروی نیسان با سه سرنشین با مشاهده صحنه درگیری، به کمک من آمده و با استفاده از چاقو آنها را فراری دادند.

شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش و درخصوص نحوه آزار و اذیت خود به کارآگاهان گفت: پس از فرار افراد مزاحم، راننده یکی از نیسان‌ها به بهانه رساندن من به داخل شهر، پیشنهاد کرد تا سوار خودرو شوم. من نیز با مشاهده حمایتشان از من در برابر آن چند مزاحم، به آنها اعتماد کرده و سوار یکی از خودروها شدم، اما در میانه راه ناگهان تغییر مسیر داده و به داخل بیابان‌های اطراف حسن‌آباد رفتند. در آن زمان بود که متوجه نیت واقعی آنها شدم، اما دیگر هیچ کاری از دستم برنمی‌آمد. در بیابان، مرد دیگری نیز به این سه نفر اضافه شد و آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. در تاریکی شب آنها مرا در بیابان رها کرده و از محل دور شدند.

با توجه به حساسیت پرونده، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی مسئول رسیدگی به پرونده شد.

با توجه به اطلاعات به‌دست آمده درخصوص مشخصات یکی از خودروهای نیسان، کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری یکی از متهمان پرونده به نام فرهاد شدند.

با انتقال «فرهاد» به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران و مواجهه حضوری با شاکی پرونده، وی به آزار و اذیت شاکی اعتراف و سه نفر از بستگان خود به نام‌های محمد، میلاد و فرامرز را به‌عنوان همدستانش معرفی کرد.

فرهاد با تائید اظهارات شاکی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: راننده خودروی نیسان در بزرگراه تهران ـ قم هستم. در کیلومتر 65 بزرگراه متوجه شدم چند پسر جوان با یک خانم درگیر شدند. وقتی این خانم مرا دید، از من کمک خواست و من هم با آن جوان‌ها درگیر شدم. در این هنگام، میلاد و فرامرز نیز با مشاهده صحنه درگیری به کمک من آمده و آنها را فراری دادیم، اما در ادامه تصمیم گرفتیم خودمان او را مورد آزار و اذیت قرار دهیم.

همچنین طی تماس تلفنی با محمد، موضوع و آدرس را به محمد دادیم و او نیز خود را به محل رساند.

با شناسایی محل سکونت میلاد و محمد در منطقه باقرآباد، ابتدا آنها در محل سکونتشان دستگیرشدند و در ادامه ماموران، فرامرز را نیز در شورآباد دستگیر و هر سه را به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. این سه متهم نیز پس از مواجهه حضوری با شاکی پرونده و اطلاع از اعتراف صریح فرهاد، به آزار و اذیت شاکی پرونده اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان پرونده با قرار بازداشت موقت در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر