jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۵۹۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

منابع وابسته به معارضان سوری می‌گویند جان کری، وزیر خارجه آمریکا در «منامه» به همتایان عرب خود که از کشورهای حاشیه خلیج فارس بودند، گفته که درباره رئیس‌جمهور سوریه و کناره‌گیری او از قدرت حرف نزنند.

به گزارش فارس، این جمله وزیر خارجه آمریکا از اتفاق‌نظر مسکو و واشنگتن بر سر مساله سوریه و بویژه سرنوشت بشار اسد حکایت دارد.

در عین حال این جمله در کنار گفته استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه که گفته بود «اسد در قدرت باقی بماند» نشان از یک اجماع جهانی برای ابقای رئیس‌جمهور قانونی سوریه دارد.

این اظهارات نشان می‌دهد آمریکا از موضع خود در قبال کناره‌گیری اسد عقب نشسته و فقط تأکید دارد که «اسد مشروعیت خود را از دست داده است»، اما در عین حال این عبارت را تکرار می‌کند که: «مردم سوریه سرنوشت اسد را تعیین می‌کنند.»

از سوی دیگر منذر خدام، سخنگوی گروه موسوم به «هیأت هماهنگی ملی سوریه» پس از استعفا از سِمت خود در این گروه خطاب به معارضان سوری گفت که اگر آنها [مخالفان] بر کناره‌گیری رئیس‌جمهور سوریه از قدرت پافشاری کنند، چیزی عایدشان نخواهد شد. خدام در صفحه شخصی خود در فیسبوک یادآور شد استعفای او به‌خاطر نتایج هیات ریاض و عملکرد هیات عالی مذاکره‌کنندگان معارض است.

وی همچنین خاطرنشان کرد، به محض این‌که بحران سوریه در آستانه حل شدن باشد، از فعالیت سیاسی کناره ‌ خواهد گرفت.

در رویدادی دیگر دیروز اعلام شد با آن که آمریکا و متحدانش انتخابات پارلمانی سوریه را غیرقانونی خوانده بودند، 57 درصد مردم در آن شرکت کردند.

قاضی هشام الشعار رئیس کمیته نظارت بر انتخابات سوریه در یک کنفرانس خبری گفت: در این انتخابات هشت میلیون و 834 هزار و 994 نفر در داخل سوریه واجد شرایط رای دادن بودند که از این میزان پنج میلیون و 85 هزار و 444 نفر شرکت کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر