jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۹۶۵۸۴   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۱۳

دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلبی گفت: کسر خواب با تحریک سیستم سمپاتیک و ایجاد وقفه های تنفسی موجب تشدید نارسایی قلب می شود.

کسر خواب موجب نارسایی قلبی می شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکترسعید علیپور پارسا در نشست خبری پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران افزود: اختلالات خواب با نارسایی قلبی ارتباط مستقیم دارد و بخصوص خواب کمتر از 6 ساعت خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می دهد به همین علت بخش بررسی اختلال خواب در این کنگره از جمله ویژگی های همایش امسال بشمار می آید.

وی با بیان اینکه بیش از 100 سخنران خارجی از کشورهای مختلف جهان در کنگره امسال شرکت دارند افزود: داروهای نوترکیب در درمان نارسایی های قلب از جمله مباحث تازه مورد توجه انجمن های علمی در این کنگره خواهد بود.

علیپور ادامه داد: این کنگره 15 امتیاز بازآموزی برای گروه های هدف دارد.

پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلبی از 15 تا 17 اردیبهشت در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو