jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۳۷۱   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بورس اوراق بهادار تهران که هفته گذشته افت 5/1 درصدی شاخص را تجربه کرد، در اولین روز معاملاتی هفته جاری به سخنان رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد و بعد از مدت‌ها با ریزش بی‌سابقه 1600 واحدی مواجه شد.

به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز هفته پایانی فروردین به سخنان اخیر رئیس کل بانک مرکزی در نشست صندوق بین‌المللی پول، واکنش بسیار منفی نشان داد و برای اولین بار در سال جدید با ریزش بی‌سابقه 1600 واحدی مواجه شد و از کانال 79 هزار واحد تا محدوده 77 هزار واحد عقب‌نشینی کرد.

روند اصلاحی و محتاطانه بورس تهران درحالی از هفته دوم فروردین آغاز شد که مطرح شدن بحث‌ها درباره اجرای برجام و متصل شدن سوئیفت، نگرانی‌هایی را بین فعالان تالار شیشه‌ای ایجاد کرد و موجب حرکت دست به عصای سهامداران شده بود، اما رئیس کل بانک مرکزی در نشست صندوق بین‌المللی پول صحبت‌های مهمی درخصوص اجرای برجام و اتصال سوئیفت مطرح کرد که این سخنان به نگرانی شدید سهامداران منجر شد و آنها را وارد صف‌های طولانی فروش کرد.

به این ترتیب ادامه اصلاح قیمت‌ها در پی جهش‌های تند بورس طی سال گذشته در کنار مطرح شدن برخی ابهامات سیاسی و همچنین روشن نشدن وضعیت قرارداد شرکت‌های خارجی با خودروسازان منجر به این شده است که سهامداران از آینده بورس ابراز نگرانی کرده و نسبت به فروش سهام خود و خارج شدن از این بازار اقدام کنند.

ریزش دور از انتظار شاخص بورس در معاملات اولین روز هفته درحالی رقم می‌خورد که اخبار منفی و نگران‌کننده‌ای در سطح سیاسی و اقتصادی وجود ندارد، اما فشار فروش و نگرانی سهامداران در صنعت خودرو منجر به تعمیم دادن این وضعیت در کل بازار و شرکت‌های بورسی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر