jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۸۴۷ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران، 22 اردیبهشت آغاز می‌شود

نابینایان قرآنی جهان در تهران

در فاصله کمتر از یک ماه تا آغاز سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، خبر می‌رسد که نابینایان قاری و حافظ کلام‌الله مجید از کشورهای مختلف جهان، مهمان این دوره از مسابقات خواهند بود تا مسابقات ایران از دیگر نمونه‌های مطرح جهان اسلام متمایزتر شود، همچنین امسال برای اولین بار مسابقات با حضور گسترده مردم به جای سالن اجلاس سران در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش جام‌جم، سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 22 اردیبهشت امسال آغاز می‌شود و آن طور که حسن ربیعی، سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه به خبرنگار ما می‌گوید، امسال علاوه بر این که تاکنون بیش از 40 کشور اعلام آمادگی برای حضور در این رقابت‌ها کرده‌اند، نابینایان حافظ و قاری قرآن کریم هم برای نخستین بار به ایران می‌آیند تا در این مسابقات حضور داشته باشند.

از اجلاس سران تا مصلی

ربیعی همچنین از تغییر مکان برگزاری مسابقات هم خبر می‌دهد و می‌افزاید: با توجه به تاکیدی که بر حضور و مشارکت مردم داریم و همچنین تقاضاهایی که در سال‌های گذشته وجود داشت، مسابقات را در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار خواهیم کرد تا میزبان بهتری برای مردم باشیم.

مدیر کمیته اطلاع‌رسانی مسابقات ادامه می‌دهد: مسابقات در دو بخش حفظ و قرائت است و بخش بانوان هم جداگانه برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود استقبال کشورها از دوره قبل هم بیشتر باشد.

یک کتاب، یک امت

اما امسال مسئولان برگزارکننده چه شعاری را برای این رویداد جهانی انتخاب کرده‌اند، آن طور که حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، دبیر این دوره از مسابقات توضیح می‌دهد، «یک کتاب، یک امت» شعار مسابقات بین‌المللی قرآن است، او ادامه می‌دهد: موضوع اتحاد و همدلی بین جوامع اسلامی، هدف اصلی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن طی این سال‌ها بوده است. حسینی تاکید می‌کند: آنچه در قرآن، روایات و فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است، تمسک به قرآن و اتحاد اسلامی است و شعاری که برای مسابقات بین‌المللی قرآن انتخاب شده است نیز بر همین مبناست.

سهم بیشتر بانوان

برای این‌که درباره حضور بانوان هم در این مسابقات بیشتر بدانیم، سراغ معصومه فرزانه، دبیر هفتمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی رفتیم، وی با اشاره به اطلاع‌رسانی مناسب صورت‌گرفته طی روزهای اخیر درباره این همایش در رسانه‌های کشور گفت: طی این مدت با رشد قابل توجهی از ثبت‌نام بانوان قرآنی در سایت این همایش مواجه شده‌ایم.

فرزانه با بیان این‌که ثبت‌نام بخش داخلی این همایش تا 31 فروردین و بخش خارجی آن تا سوم اردیبهشت ادامه دارد، تصریح کرد: همزمان با روز برگزاری همایش، غرفه عفاف، حجاب و پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات برپا خواهد شد.

دبیر همایش بین‌المللی بانوان قرآنی خاطرنشان کرد: یک غرفه نمایشگاهی هم از زندگینامه زنان شهیده قرآنی در حاشیه مسابقات برپا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر