jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۹۵۷۷۲   ۲۷ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۳۱

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خبر داد

محدودیت تردد خودروهای شهرهای دیگر در تهران

۲

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرحی در پایتخت خبر داد که بر اساس آن تردد خودروهای دارای پلاک شهرهای دیگر در معابر تهران محدود خواهد شد.

محدودیت تردد خودروهای شهرهای دیگر در تهران

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سید تیمور حسینی دراین‌باره گفت: برابر قانون هر راننده موظف است با پلاک متعلق به خودش در سطح شهر رانندگی کند و از سوی دیگر هر خودرو نیز باید با پلاک همان شهر تردد کند و اگر فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در آنجا مستقر شود باید حتما پلاک همان شهر را نیز برای خودرویش دریافت کند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در سال‌جاری ایجاد محدودیت برای تردد خودروهای با پلاک شهرستان در سطح معابر است، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر به شدت تردد خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر در تهران افزایش یافته است و همین امر باعث اخلال در ترافیک شهرها نیز شده است، از همین رو قصد داریم تا در سال‌جاری با خودروهای پلاک شهرستان که دارای تردد مداوم در تهران هستند برخورد کنیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در فاز نخست اجرای این طرح اولویت برخورد با خودروهای حمل و نقل عمومی است، ادامه داد: منظور از خودروهای حمل و نقل عمومی یعنی خودروهایی است که با پلاک شهرستان در آژانس‌ها فعالیت کرده یا به شکل تاکسی و مسافربر شخصی اقدام به حمل و جابجایی مسافر در تهران می‌کنند اما پلاکشان متعلق به تهران نیست که همکاران من این افراد را شناسایی و با آنان برخورد خواهند کرد.

به گفته حسینی مأموران راهور در صورت مشاهده خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر اقدام به جریمه آنان خواهند کرد؛ اما خودروی این افراد توقیف نخواهد شد.

وی درباره اینکه آیا احتمال جریمه این خودروها به وسیله دوربین‌های کنترل ترافیک یا ثبت تخلفات نیز وجود دارد یا خیر؟ به ایسنا گفت: در حال حاضر این امکان وجود ندارد اما به دنبال این هستیم تا در اولین فرصت از ظرفیت دوربین‌ها نیز کمک بگیریم و این جزو برنامه‌های آتی ماست.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره تشخیص خودروهایی که تردد مداوم به تهران دارند از خودروهایی که موقتا وارد تهران شده‌اند نیز گفت: تشخیص این امر توسط ماموران انجام خواهد شد، به عنوان مثال فردی که با پلاک شهرستان اقدام به مسافربری درتهران کند قطعا برای چند روز موقتا وارد شهر نشده و مشمول جریمه خواهد شد. اما افرادی که برای کاری موقتی وارد شهر شده‌اند مشمول این طرح نخواهند بود.

حسینی درباره پلاک خودروهای شهرهای اطراف تهران همچون ایران 21، ایران 78 و ... نیز گفت: این محدودیت برای تمام پلاک‌هاست، همانطور که می‌دانید پلاک‌های ایران11 ، ایران22، ایران33، ایران44، ایران55، ایران66، ایران77، ایران 88 و ایران 99 درحال حاضر تنها پلاک‌های مجاز برای خودروهای شهر تهران هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شاپور رامین فر
-
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
با عرض سلام به عموم مردم شریف ایران سربلند،
مقام محترم آیا شما قانونگزار هستید ؟ اگرقراربه انجام چنین كاری باشد اول بایدقوانین مربوطه تصویب بشود وبعد از آن تمام خودرو های شهرستانی روتعویض پلاك انجام بدهید ودر نهایت ملت را جریمه كنید.
باتشكراز جام جم
۰
۰
رضا
-
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
با سلام واقعا دست این مقام محترم راهنمایی درد نكنه...من یك شهرستانی هستم و خواهرم در تهران زندگی میكند. از این به بعد باید موقع اومدن به تهران دائم در استرس باشم كه مامور مرا بگیرد و بگوید من فكر میكنم تو خیلی وقته توی تهران هستی شاید هم مسافر كشی میكنی.باید تو رو جریمه كنم! خیلی قانون خوبیه تهرانیها هم وقتی به شماره پلاك من نگاه كنند سرشان را با تاسف تكان خواهند داد ...یعنی دیگه بسه برو شهرستان خودت رانندگی كن!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر