jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۶۱۷ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مذاکرات با طرف عربستانی در خصوص حج واجب، چارچوب سیاست‌های نظام است.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام قاضی عسکر فریضه حج را واجب الهی و رکن دین دانست و تاکید کرد برخلاف تاخیر به وجود آمده ما مصمم به انجام حجی مطلوب و عزتمندانه و بر پایه تفاهم و همکاری دو کشور ایران و عربستان هستیم.

وی تصریح کرد: ما در چند سال گذشته با مسئولان حج عربستان سعودی به یک نظر مشترک مبنی بر این که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا بدانیم رسیدیم تا آسیبی به حج‌گزاری ایرانیان وارد نشود.

سرپرست حجاج ایرانی درباره برخی اظهارنظرهای منتشر شده در رسانه‌ها و مطبوعات درباره حج گزاری ایرانیان اظهار کرد: متاسفانه در چند سال گذشته در آستانه برگزاری مراسم حج یا اعزام هیات‌های مذاکره‌کننده به کشور میزبان، برخی افراد اظهارنظرهایی غیرمسئولانه‌ مطرح می‌کنند که پایه و اساس منطقی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر