jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۵۲۴   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک متخصص تغذیه به خبرگزاری فارس گفته است: مهم‌ترین عامل در سرطان پروستات سن است و اگر مردان در دوران جوانی روزانه یک عدد گوجه‌فرنگی مصرف کنند،‌ در سنین بالا با احتمال بیشتری از ابتلا به سرطان پروستات در امان خواهند بود.

گوجه‌فرنگی حاوی ویتامین A است که برای پیشگیری از ابتلا به بیماری پروستات بسیار مفید است؛‌ همچنین مصرف گوجه‌فرنگی باعث سلامت پوست می‌شود و برای تقویت بینایی و درمان یبوست موثر است.

دکتر شهرام خزایی افزوده است: در بسیاری از موارد، مصرف گوجه‌فرنگی به بیمارانی که به سرطان ریه، لوزالمعده و پروستات مبتلا هستند توصیه می‌شود؛ لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی، آنتی‌اکسیدانی است که باعث جلوگیری از ایجاد کلسترول بد در خون می‌شود و از حملات قلبی جلوگیری می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر