jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۱۰ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

قیمت برنج از اوایل امسال در بازارهای گیلان 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اتحادیه شالیکوبی‌های استان در این باره گفت: به دنبال افزایش قیمت برنج در شهرهای بزرگ بویژه تهران، اصفهان و شیراز قیمت این محصول استراتژیک در گیلان نیز در چند هفته اخیر افزایش یافته است.

حمید غریبی افزود: قیمت هر کیلوگرم برنج رقم بومی هاشمی درجه یک هم اکنون 9000 تا 9200 تومان، علی کاظمی9000 تومان، بینام 8000 تومان و صدری 10 هزار و 500 تا 11هزار تومان است.

وی گفت: قیمت برنج رقم‌های پرمحصول شیرودی 7000 تومان و خزر 7500 تومان است.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌های گیلان اعلام کرد: افزایش قیمت برنج بتدریج از روزهای اول امسال آغاز شد. غریبی، کاهش واردات و تغییر ذائقه مردم برای مصرف برنج ایرانی به جای برنج خارجی را از علل اصلی افزایش قیمت برنج دانست.

دبیر انجمن برنج ایران نیز در این باره اظهارکرد: در سال‌های گذشته قیمت برنج با شیب ملایم و در مدت طولانی‌تر افزایش می‌یافت؛ اما امسال با شیب تند در تهران حدود 25 درصد و در شمال کشور 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.

جمیل علیزاده شایق با اشاره به این که این افزایش قیمت در سطح خرده‌فروشان و فروشگاه‌ها اتفاق افتاده است، افزود: لازم است دستگاه‌های نظارتی بر قیمت برنج نظارت کنند تا این افزایش قیمت کاذب و حبابی شکسته شود.

وی با ابراز نگرانی از پایدار شدن این افزایش قیمت کاذب برنج گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت برنج تا خرداد امسال متعادل شود.

شالیکاران گیلانی سالانه 750 هزار تن برنج تولید می‌کنند که 40 درصد تولید این محصول در ایران است.

گیلان بعد از مازندران دومین تولیدکننده برنج در کشور است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر