jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۲۶۹   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خودکشی سریالی اعضای یکی از قبایل بومی کانادا، این کشور را به فکر بهبود وضعیت معیشتی بومیان انداخت.

به گزارش روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» از شبکه کانادایی سی‌تی‌وی‌نیوز، قبیله بومی«آتاواپیسکات» با 2000 نفر جمعیت در ایالت «انتاریو» در شمال کانادا، دیروز (یکشنبه) پس از اقدام شنبه شب یازدهمین نفر از این گروه به خودکشی، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

در یک ماه گذشته 28 عضو این گروه به خودکشی اقدام کردند. همچنین شمار افرادی که از سپتامبر گذشته (شهریور) تا کنون تلاش کرده اند به زندگی خود پایان دهند، بیش از صد نفر اعلام می‌شود.

این در حالی است که جامعه بومیان دیگری در شهرستان مانیتوبا ضمن اعلام شش مورد خودکشی در دو ماه گذشته و 140 مورد اقدام به خودکشی در دو هفته اخیر از دولت فدرال کمک خواسته است.

به گزارش ایرنا، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا در پیامی توییتری اعلام کرد: ما به تلاش برای بهبود شرایط زندگی بومیان ادامه می‌دهیم.

یک میلیون و 400 هزار بومی که 4درصد جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند، در این کشور زندگی می‌کنند. بیشترین میزان فقر در میان بومیان مشاهده می‌شود و آنان نخستین قربانیان خشونت، اعتیاد، حبس و بازداشت هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر